TEK ADAM

TEK ADAM

Sevgili ARTVİN post gazetesi okuyucularım teklik yüce Mevla`ma aittir onun dışında tek yaşamak, tek olmak, tek yürümek yaşanılır bir durum olmaması gerekirken seksen milyonluk bir ülkede tek adamlık için seçim yapıyoruz . Hiç kimse bana rejimi tek adamlık sistemi anlatmasın. Bu değişikliği en çok arzulayan sayın Cumhur Başkan`ımız şayet bu tek adamlığı kendi için değilde ülkenin kurtuluşu olarak görüyorsa şunu demeli ben bu sistem değişikliğinin kendim için değil ülkemin geleceği için istiyorum siz yeter ki evet diyerek bu sistemin oluşmasını sağlayın ben aday değilim tek Ada`m ben olmayayım buna razıyım desin inanın bu referandumda yüzde beş evet çıkmaz. Kimse kimseyi kandırmasın evet diyecek olanların sayın Cumhur Başkan`ımızı sevmekten başka kabül edecekleri hiç bir yasa maddesi yok inanın dünyada bu güne kadar eşine tanık olunmamış bir seçime doğru gidiyoruz bunu kendileride bildikleri için Türk tipi bir sistem diyerek sözde adlandırmış oluyorlar .
Sevgili halkım ben hiç kimseyi neden seviyorsun diye sorgulayacak değilim sevmek tabi güzel nefret etmek kötü ve tehlikeli ama şunu bilin her zaman ve her sistemde sevmenize engel bir şey yok ama ülkenin temel taşlarını sevginize tercih ederseniz o taşların altında hep birlikte kalırız.. Sayın Başbakan evet diye milleti bağırtıyor iyi güzel ama neden eveti anlatmadan hayır diyenleri suçluyor bir takım düşünün takımın hocası kendi takımına taktik vermiyor iyi oynaması için çaba harcamıyor rakip takım top oynuyor gol atıyor diye onlara kızıyor bağırıyor, faul falan diye olur olmaz futbol kurallarının dışına çıkıp suçluyor böyle bir şey kabül edebilirmişsiniz ? Arkadaş milleti zorlayan siz onların karar vermesi gerek diyen siz bağırıp , çağırıp hayır diyenleri suç örgütleri ile ilişkilendiren yine siz ya Allah aşkına savunduğunuz tasarıyı anlatmayıp milleti kutuplaştırmak, hayır diyenleri ayrıştırmak size ne kazandıracak seçim sonucu ne olursa olsun seçimden sonrada hayat devam edecek o Zaman teröriste benzettiğiniz insanlara Başbakanlık yapmak sizi rahatsız etmeyecek mi ?.
Sayın başbakanım Güler yüzlü, espirili, tiyatro sanatçılarını aratmayacak kadar şakasısınız bu isterseniz bu işi şakaya almayın ciddi bir iş olduğunu millete anlatın hayır kanadı televizyona çıkalım halkın huzuruna oturalım eveti ve hayırı tartışalım halk bundan sonra kararını versin ve vereceği karara hep birlikte saygılı olalım demesine rağmen buna yanaşmıyor halkın huzuruna çıkamıyorsan anlatacağın ve halkın anlayacağı hiç bir sözün yok demek. Medeni tüm ülkeler seçim öncesi çıkarlar televizyona halkın karşısında yapacaklarını anlatırlar ama sizde bu yok çünkü evet çıkarsa ülkede ne olacağını sende bilmiyorsun seçeceğin tek Ada`m sizede bu konuda bir şey anlatmadı gerçi kendide bilmiyor ama hele bir tek Ada`m olayım sonra ne yapacağıma karar veririm düşünüyor. Ben sandıktan evet çıksada hayır çıksada ülkemize hayırlı olsun diyor saygılar sunuyorum
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 493