TEK ÇARE ÖRGÜT?

Merhaba sevgili dostlarım C.H.P sinde başkanlık tartışması yeniden ortaya çıktı.
Başkan adayı Muharrem İnce başkan kalmayı seçim kazanmaya bağlayan bir kuralın konmasını istedi. Elbette bir siyasi partinin hedefi iktidar olmaktır, ama iktidar olmak gerçekten en büyük hedeflerimidir . şahsen ben bir siyasi  partinin en büyük hedefinin iktidara gelmek olduğu düşüncesinde değilim.  Asıl yapılması gereken iş ülke çapında güçlü bir örgüt kurmak, ve toplumun ilkeleri doğrultusunda değiştirmek olmalıdır,  işte iktidar gitmenin yolu budur,  üzülerek yazıyorum ki C.H.P ülke çapında güçlü değildir. Toplumun içinde yoktur, toplumda kendi yanındaki güçleri bilip, tanıyıp ortak enerjiye dönüştürememektedir , örgüt içinde olanlar koltuk beklentileri, kişisel hevesler, çıkar hesapları aşılamamaktadır. Bunlar aşılanmadığı için örgüt kurulamamaktadır . toplumu ilkeler doğrultusunda değiştirmek sürekli iktidar olmaya bağlanmaktadır ki bu bana göre çok büyük yanlıştır. Güçlü bir muhalefet partisi bu hedefe çok rahatça yürür ve iktidar giden yolu açar. Neden C.H.P ülke çapında emekçilerin birliği ve ortak geleceği ilkesini ortaya atıp işlemez anlamıyorum asıl görevi bu değil midir?. Yine C:H:P neden laiklik ilkesinin dinler arsında  ve dinle içinde savaşmak değil barışmak olduğunu, insanların eşitliğinin, insanlık değerinin insan olmaya bağlı olduğunu açıklamayı görev saymaz, neden laiklik sözcüğünden çekinerek hareket eder? Niçin karşı tarafın laiklik dinsizliktir söylemlerini çürütemez.

                   Sevgili okuyucularım ülkenin kurucusu olan bir parti yıllardır iktidar olamıyorsa ciddi bir nedeni olmalıdır bu neden tespit edilip giderilmedikçe iktidar olmak hayalden öteye gitmez.  C.H.P  Sorunların etrafında dolanarak değil radikal kararlarla direk olarak  taraf olmalı örneğin kürt sorununun neresinde olduğunu net olarak açıklamalı. Orta doğu sorununda daha enerjik, daha açık, daha doğru tutum içinde olmaz?. Bu konu ülkenin birinci derecede önemli sorunlarından biridir .  Suriye sorunu İŞİT konusu Irak’ın durumu hep enerji bekleyen, açıklık bekleyen  atak bekleyen önemli sorunlardır. Gençlik yapılanmasını, kadın kollarına neden dört elle sarılmaz toplumun tamamına güven verecek bir  ortam oluşturulmadıkça iktidar olunmaz.

               Evet değerli okuyucularım bunlar ve bunlar gibi nice can alıcı sorun ülke çapında güçlü, güvenilir örgüt ile toplumu ilkeler doğrultusunda değiştirmek hedeflerinin gerçekleşmesi ile çözüme ulaşılacaktır yoksa genel başkanın o veya  bunun olması sorunları çözmez değişim mutlaka önemli ama kişinin değişiminden çok fikirlerin  değişmesi gerek  seçilecek olan başkanında  hedefi ülke çapında güçlü örgüt ve ilkeler doğrultusunda topluma değiştirmek olmalıdır.  Bunu başara bilen kişi doğru liderdir  bunu yapan örgüt güçlü  örgüttür . seçmenlerin oy verme değil seçme hakkı olmalı kendini temsil edecek kişileri kendileri belirlemeli her yerde mutlaka ön seçim yapılmalıdır. Millet vekili seçimlerinde genel başkana yüzde yirmi beş kontejan hakkı tanıyıp vekilleri belirlemesi bir demokrasi ayıbıdır C.H.P sinde her kes yarın ben neden zirvede görev almayayım düşüncesi içinde olmalı bunun  için çalışmalıdır hak ettiği yere genel merkez değil örgüt getirmelidir .seçimleri kişiler değil örgütler kazanır bu asla unutulmamalıdır ve en önemlisi hiç kimse asla C.H.P sine küsmemelidir çünkü barışmak kolay değildir.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5132