TEK ÇARE SANDIK‏

Sevgili dostlarım ülke olarak gerildik seçimlere kısa süre kalmasına rağmen adeta seçimlerin iptalini isteyen birileri varmış gibi ülke ayakta, milyonlarca insanlar sokakta on beş yaşındaki çocuğun ölümüne birileri isteyerek fişini çekmiş gibi gözük

 Gündem değiştirme ustası AKP si  ve bunun yöneticileri bu konuda dosyaları bir hayli kabarık onlar çok iyi biliyorlar  ki o çocuğun  ölümü anında milyonlar sokaklara dökülecek yapmış veya iddia edilen soygunlar, vurgunlar, ihaleye taraf olmalar unutulacak insanlar sokaklarda olacak. Ben ölen yavruya Allahtan rahmet yakınlara ve tüm ülkeye sabırlar  diliyorum. Evet çok zor bir süreçten geçiyoruz insanlar tepkili bu tepkiler tahrik edici, vurucu, kırıcı olmamalı. Bu iktidarın zulmüne karşı gösterilecek  en büyük tepki sandıkta olmalı bunlara artık dur demenin yeri sandıktır sokak değil. Tabi insanlar demokratik hakları olan tepkileri sokaklarda  lanetler seslerini yükseltebilirler  ama eyleme çevirmemeliler.

                      Sayın başbakanım islamı ağzınızdan bir an için bile düşürmüyor size lazım olan kısmını halka sunuyor  ve oylarını alıyorsunuz da İslamın emri olan  ölen kişiye rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileneceğini  bilmiyor musun? Suriye de ölen merhum Rabia için televizyonda göz yaşları döküyor ülkende ölenlere rahmet ve baş sağlığı dilemekten aciz isen senin günün doldu demek artık  çekilmeli. Bu ülkeye daha fazla zarar vermemelisin. Sayın cumhurbaşkanı duyarlılığını gösterip taziyelerini sunuyorsa siz susuyorsanız bu ayıptır günahtır  İslam dinine itaatsizliktir.

                          Evet sevgili okurlarım ülke olarak acımız büyük gezi olaylarında yedinci kardeşimizi kaybettik. Bu tür işlerin devamı gelmesin diyorsak çok akıllı ve sağ duyulu olmalıyız. Demokratik tepkimizi her yerde gösterme hakkımız olduğunu biliyorum ama bunun tek çözüm ve sonucu ulaşma yeri seçim sandığıdır. Ülkeyi Alevi,  Suni, Laz, Çerkez  benden olan ve olmayan diye ayıran  sayın başbakan sandığın dışına   bırakın   çıkmayı sızma bile sızmamalı insanlar artık üç beş kuruşluk çıkarı değil ülkenin aydınlık geleceğini düşünerek oylarını kullanmalı. size samimiyetim ile söylüyorum bir oy ülkenin geleceğini tayin  edecek. Hukuk, yasa, kanun, örf  ve adet tanımayan insanları  ırkından ve dininden dolayı ayıran AKP si ve bunun içindeki yozlaşmış beyinler sandıkla geldi sandıkla gitmeli bunun ikinci şıkkı yok.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9245