TEK SORUMLU ÖRGÜT?

Merhaba değerli dostlarım bir bayramı da geride bıraktık sizlere nice güzel bayramlar
 Merhaba değerli dostlarım bir bayramı da geride bıraktık  sizlere nice güzel  bayramlar dileğimle yazıma geçiyorum. Biliyorsunuz Mart ayında seçim var sayın Başbakan İzmir, Çankaya ve Hopa’yı çok istediğini ifade etmişlerdir bu isteği gerçekleşir mi doğrusu kestirmek çok zor çünkü millet bana güven vermiyor bu kadar olumsuz işlere rağmen bu iktidar istifa etmeyip direniyor ve karanlığa doğru yol alıyor da bu millet  sessiz kalıyorsa iki kere düşünmemiz gerek. Ben bu gün bu iktidarı yazmayacağım muhalefet ne yapmalı onu anlatmaya çalışacağım. Öncelikle kendilerini ve ülkenin gidişini, ne yapacaklarını çok iyi anlatmalı, iktidarı konuşarak değil iş başına geldiklerinde her alanda nasıl bir Türkiye düşündüklerini, bir paket şekline getirip halka anlatmalı, ilçe ve diğer tüm örgütler halkın içinde onlarla çalışmalı, halkı dinleyip onları kırmadan isteklerini not almalı varsa küskünler mutlaka barışmalı gün kapris günü değil gün halka üsten bakma günü değil gün ben yapacağımı yaptım halkta görevini yapsın demek günü hiç değil. Gün bu iktidarın çağ dışı gidişine dur demek günü onunu içinde birlik ve beraberlik şart siyasetin sermayesi para değil insan bunu akıldan asla çıkarmamalı.

                     Evet sayın Başbakan binlerce ilçelerin içinde Hopa belediyesini çok istiyor bu isteğini bu halk onaylar mı derseniz sanmıyorum ama, önlemini de almalı . Hopa belediyesi ülkenin en çalışkan belediyelerinden biri bu büyük bir avantaj burada eksiklik ilçe örgütünün yapılmış olduğu güzellikleri anlatamaması. Biliyorsunuz çok çalışmak bazen hataları da  beraberinde getirmiş olabilir, böyle durumlarda insanlardan özür dilemek kimseye yük olmamalı yapılan güzel işlere rağmen dedikoduların en yoğun olduğu  ilçe nerde ise Hopa peki neden bunu ilçe örgütü çok iyi araştırıp zaman varken tedavi etmiyor , Seçim kazanmak kişi veya kişilerin elinde değil bu iş ekip işi çok iyi organize olacak, halkın içine girecek, dertlerini dinleyecek , düğününde dans edecek cenazelerinde ağlayacaksın. Ben diğer partiler bu işi nasıl yapıyor diye takılıp kalmak istemiyorum benim partimin yapması gerekeni anlatmaya çalışıyorum. Siyaset tek başına yapılacak bir iş olmadığına göre siyasi bir örgüt etrafında birleşmeli  şunu açık ve net olarak yazıyorum en rahat Hopa ilçe örgütü olması gerekirken şu an diken üstünde duran yine hopa ilçe örgütü.

                Bakın beyler ben bedel ödemiş bir insanım karşılığında kimseden ne iş ne aş istemedim tek isteğim ilçemi A.K.P sini kaptırmamak bu uğurda ilçe örgütümün bana vereceği her türlü göreve hazır olduğum gibi onlarında her şeye hazır olması gerekir şu an eleştirmek istemiyorum ama şunu bilsinler seçimler örgütle alınır, örgütün başarısızlığın da

Kaybedilir sonuç ne olursa olsun tek sorumlu örgüttür kazandığı zaman kutlanılacak kaybettiği zaman eleştirilecek kurum yine örgüt ve onun başkanı olan kişidir. Siyasette partinin üstünde kişi yoktur seçim bitene kadar örgüt görev yapacak bittiği zaman kazanan başkana bırakılacak. Evet sayın Başbakanım ilçemi çok istiyorsun ne verdinde ne istiyorsun tartışması yapmayacağım ama şunu bilmeni isterim cumhuriyet tarihinde yapılmayan tüm işler ilk dönemde sayın Başkan  Turan Kasımoğlu yaptı bu yaptıklarının karşılığı olarak ilçe halkının sanıyorum gözüne perde gelmeyecektir nankör olarak ta yaşamak istemeyecektir. Tüm olumlu işlere  rağmen işi sıkı tutmak gerek onu için ilçe örgütü kendi yaşamları dahil her şeye dikkat etmeli eski arkadaşlarımızı partiye kazandırmalıdır. Bu parti kimsenin babasının malı olmadığı gibi kimsenin de küsme hakkı yoktur kişilere  kızıp ilçemi cezalandırma düşüncesi içinde olanlar varsa derhal bu düşüncelerinden uzaklaşsınlar Dünyada bir ekol olan dünya siyasetinde dik duran bu güzelim Hopa’yı hak ettiği yerinden oynatmayalım, kimse yarın pişman olacak bir arayış içinde olmasın . 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5043