TEPKİ

TEPKİ

Sevgili okurlarım terör can almaya devam ediyor açılım sürecinde devletin eli kolu siyasetçiler bağlanması ülkemizi bu günlere getirdi dün terör örgütü ile al gülüm  ver gülüm yapanlar bu gün şehit yakınlarını ahlaksızlıkla  suçluyor evet tepkiler vardır  hesapsızıdır duygusaldır. Tepkiler vardır hesaplıdır düşünülmüştür, hazırlanmıştır. Geçen ay şehit edilen yüzbaşı Ali ALKAN’ın ağabeyi yarbay Mehmet ALKAN’ın tepkisi hesapsız bir tepkidir. Söylediği kardeşinin 32 yaşında olduğu vatanına sevdiklerine daha doyamadığını  seslenerek  bunun katili kim bunu sebebi kim düne kadar çözüm  diyenler ne oldu da şimdi savaş diyor demişti. Peşine de saraylarda 30 tane korumayla  gezip zırhlı arabalara binip şehit olmak istiyorum diye bir şey yok madem istiyorsan git oraya savaş demişti. Sanıyorum bu tepki ve haykırış amacım şehit olmak diyen bakan üzerinden iktidara bir gönderme olduğunu düşünüyorum.
Sevgili okuyucularım böyle cenaze merasimlerinde insanların kendilerini kaybettiklerine çok tanık oldum onun için yarbay alkanın sözleri normal ve hesapsız bir tepkidir. Yargılanmasını isteyenlere sesleniyorum böyle tepkilerin yargısı yoktur şehit cenazeleri konusunda sayın cumhurbaşkanı  Erdoğan önceden düşünülmüş hesabı kitabı yapılmış tepkiler veriyor hatta bir şehit  cenazesi merasiminde şahadet makamına ulaşmış olan  bu şehidi uğurluyoruz ne mutlu  onun tüm yakınlarına demiş bir başkasında ise bu topraklar şehit kanları ile  yoğrulmuştur. bundan sonra da  yoğrulmaya devam edecek demişti. Şimdi soruyorum bu sözler analar ağlamasın diye ortaya attığı sözlerle çelişmiyor mu ?
 Evet öyle bir ortamda geldik ki insan şehit Verdiği oğlunun cenazesinde bile tepkisini göstermeyecek şayet  gösterirse kişiliksiz biri diye suçlanacak böyle bir şey  olur mu ateş düştüğü  yeri yakar insan o acı içinde  bir şeyler söyleyebilir onun o sözleri neden açısına  verilip  hoş görülü olunmuyor da kişiliksiz diye suçlanıyor işin aslı şu akp iktidarına karşı gösterilen her tepki birilerini rahatsız ediyor olmalı ki, böyle sözlerle şehit yakınları kırılıyor. 7 Haziran seçimlerinde halk tepkisin, gösterdi. Akp sine hükümet kuracak kadar vekil vermedi şimdi siz oy vermeyenleri suçlayacak mısınız onlara karşı düşünülmüş her hangi bir tepkini aklınızda oluştu ise onu da  çekinmeden  söyleyin içiniz de kalmasın  dışa vurun rahatlayın
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4844