TEŞEKKÜRLER‏

Sevgili dostlarım festival günleri geldi çattı. Her yerde bir etkinlik görmek mümkün amacına uygun yapıldığı süre bu tür festivaller sosyal yaşamın bir parçası olup...

 Sevgili dostlarım festival günleri geldi çattı. Her yerde bir etkinlik  görmek mümkün amacına uygun yapıldığı süre bu tür  festivaller  sosyal yaşamın bir parçası olup  insanlar birkaç gün olsa bile  hoş vakit geçirebiliyorlar. Önümüzde ki ay temmuz da  hopa da  plaj voleybolu turnuvası düzenlenecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da eğlenceli ve heyecanlı geçeceği bekleniyor. Turnuva insanları son derece memnun kılıp  hoş vakit geçirmelerini sağlayacağı kesin. Evet belki bu festival değil ama inanın  bana göre seyredilmesi gereken çok güzel beş gün  geçileceği muhakkak.

                                      Değerli okuyucularım güzel yapılan her işe sahip çıkmalı diye düşünüyorum. Ülke çapında voleybol meraklıları temmuz ayında  ilçemizde olacağını düşünüyorum. Bunun yararları bir çok en önemlisi ilçe ekonomisini katkısı, diğerleri insanlar değişik yerlerden gelen konuklarla dost oluyor. Voleybol sporunun güzelliklerini görüyor ve spora yöneliyor v.s. v.s.  her işte olduğu gibi bu işinde bir ekonomik boyutu var.  Şampiyon  olan sporcuların ikramiyesinden tutan yeme içme gidip gelme konaklama gibi yüz bin lirayı bulan bir miktara ihtiyaç olduğu kesin. Ben öncelikle bu işin mimarı olan ilçemizi  bu güzelliklerle tanıştıran sayın  İbrahim Dağıstanlı  arkadaşımıza teşekkür  ederim. Kolay olmayan bu işi her  yıl üstüne  yenilikler koyup  bizlere hoş günler yaşattığı  için iyi ki   ilçemde  İbrahim Dağıstanlı varmış diyorum ve katkı sağlayan  hopa  belediyesine, ötekilere, park denizcilik bünyesinde ki tüm kuruluşlara.  Duyarlı insan park denizcilik genel müdürü Meriç beye  çok teşekkür ediyorum. Her yıl olduğu gibi bu yılda  işin ekonomik boyutunun  büyük bir kısmını kendileri karşılıyorlar.

                                              Değerli okuyucularım  plaj voleybolu tüm dünyada zevkle izlenen   bir turnuva bunun hopa da yapılması final maçının naklen  yayınlanması küçümsenecek bir olay değil. İşin zevkli tarafları bir yana  hopanın  dünya çapında tanınmasını sağlıyor. Milyarlar harcasak yapamayacağımız  reklamı bu  sporun sayesinde  yapıyoruz onun için bizler yaşayan  insan olarak o günü  tribünleri  doldurmalı her sporcuyu alkışlamalıyız. Çünkü onlar bunu hak ediyor.

                                      Sevgili dostlarım her yıl plaj  voleybolundan   sonra akşam konser veriliyordu. Ben şahsen bu yıl bunun yapılmaması taraftarıyım tabi taktir onların ben sadece şahsi düşüncemi   yazıyorum. Nedeni de  ülke genelinde  yaşanılan olumsuzluklardan ötürü halkın sinirleri çok gergin. Patlamaya hazır bir bomba olmuşlar eğlencelerden zevk alması gerekirken gerginlik yaratmayı arzuluyorlar, gençlik ellerinden  özgürlükler alınacakmış diken üstünde insanlar topluca  bir şeyi seyretme gücünden  git  gide  uzaklaşıyor, gücünü kavga ederek  gösterme yanlışına girebiliyorlar işte ben  bunları tespit ettiğim için akşam  düşünülen  konserlerin bu yıl  yapılmamasını arzuluyorum. Yine de taktir  festival komitesinin.

                                                    Evet ben bu günden itibaren  tüm komşu  ilçelerimi vilayetlerimi temmuz ayının başında ilçeme davet ediyorum. Çok eğlenceli maçlar yapılarak kimsenin bunu seyredemedim dememesi gerektiğine inanıyor   işin mimarı olan sayın İbrahim Dağıstanlı  arkadaşımıza ve tüm katılımcı sporcularla birlikte emeği geçen herkese binlerce teşekkür ediyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8891