TEŞEKKÜRLER KAYMAKAMIM?

TEŞEKKÜRLER KAYMAKAMIM?
 Merhaba sevgili okuyucularım cumhuriyetimizin 91. yıl dönümü Hopa da devlet siyaset ve millet el ele kutladı sayın kaymakamın  ve belediye başkanımızın esnaflara ve vatandaşlara çiçek ve bayrak dağıtımı ile başlayan bayram tören alanında öğrencilerin şiir okuması ve resmi tören geçişinden sonra son buldu. Güne damgasını vuran konuşmayı Hopa ilçe kaymakamı  yaptı. Endişe duyulan cumhuriyetle ilgili söylemler ve duruşlar sayın kaymakamımızın konuşmasından sonra içimde ne hikmetse bir rahatlama bir huzur geldi. Gerçekten cumhuriyet sevdalısı olan  herkes kaymakamımızı ayakta alkışladı. İçimdeki umutsuzluk  bir anda yeşerdi bu cumhuriyet ilelebet  yaşayacak  asla yıkılmayacak düşüncesi tüm benliğimi sardı. Ülkenin çok zor bir sürecin içinde olduğu bu günlerde ilçemizin böyle içten konuşan birine  ihtiyacı vardı bunu  karşılayan Hopa ilçe kaymakamına teşekkür eder saygılarımı sunarım.

              Sevgili okuyucularım çok zar şartlarda kurduğumuz bu cumhuriyet bu ülke var oldukça yaşayacaktır. Evet dün olduğu gibi bugünde karşı cumhuriyetçiler vardır. Ama şunu herkesin bilmesini isterim ki Türk milleti cumhuriyetin  bir parçasıdır bu parçayı bir birinden ayırmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bize bu günleri yaşatan ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarının önünde  bir kere daha saygı ile  eğiliyor bizlere emanet ettikleri cumhuriyeti canımızdan aziz  gördüğümüzü belirtip şükranlarımı sunuyorum. Ülkenin bir kez daha kömür ocağında  yaşanan felaketin içinde olduğu için  yeterli coşku ile kutlayamadığımız bu günü tüm gençlere emanet ediyor kendi  canlarında aziz görmelerini arzuluyorum.

                  Evet alışkanlık haline gelmiş gibi her milli bayram öncesi yaşanan felaketler bu ülkenin kaderi olmamalı. İşletme sahiplerinin gereken önlemi almayışı sular altında 18 yurttaşımızın  kalması insanlara artık bu son olsun dedirtmesinden başka olanak bırakmayan işletmeci ve denetleyici kişi ve kurumları kınıyor 18 yurttaşımızın  sağ salim kurtulması için dua ediyor  bir kez daha cumhuriyetimizin  91. yıl dönümünü kutluyor saygılarımı sunuyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5019