TESELLİ ŞEHİTLİK OLDU?

TESELLİ ŞEHİTLİK OLDU?
Merhaba sevgili okuyucularım her gün bir iki şehit haberi alıyor içimiz kan ağlıyor ülkeyi yönetenler bir arya gelip bir hükümet kuramıyor bunun yanında şehit ailelerine gidip ne mutlu oğlunuz şehitlik mertebesine ulaştı diyerek sözüm ona teselli ediyor . bakın beyler şehitlik sizleri çok ilgilendirse o mertebeye ulaşma aşkı içinizde olsa sizlerde çocuklarınızı askere gönderirdiniz ölen çocuklar hep yoksul ailenin çocukları ailelerini teselli etmek için sarf ettiğiniz sözler bana inandırıcı gelmiyor , çünkü sizi ilgilendirmiş olsa siz kimseye o mertebeyi kaptırmazsınız  ateş düştüğü yeri yakar sen iki günlük askeri otuz yıldır savaşan  teröristin  karşısına çıkar  ondan sonra git ailesine moral ver  yok böyle bir şey davul bile dengi dengine çalar. En son teknoloji ile donatılmış askeri birlik, kullanan iki günlük asker var mı böyle bir şey dünyada. Önce şehitliğin ne demek olduğunu öğrenin ondan sonra halka teselli verin sizin siyasi arzularınız  için gençler ölecek sizler 550 kişi bir hükümet çıkaramayacak anlaşamadık deyip atacaksınız  ya Allah aşkına nerde anlaşamıyorsunuz  ticaret mi yapıyorsunuz yoksa mal mülk mü satıyorsunuz veya kız mı alıp veriyorsunuz ne demek anlaşamadık söz konusu olan sizleri yarınları değil ülkenin bekası ülkenin bu zor durumunda anlaşamayan bir anlayışın mecliste bu milleti  temsil etme hakkı var mı?  aynı kişilerle seçime gideceksiniz aynı tablo çıkarsa ne yapacaksınız madem siz anlaşmaktan yoksulsunuz hiç biriniz aday olmayan hoş görülü, barıştan yana , bireysel çıkarlarını düşünmeyen başkaları aday olsun 75 milyon  insan barındıran bir ülke 550 adam gibi adam çıkarıp meclise gönderemiyor mu?
          Sevgilim seçmenin yakında oy sandığı önünüze gelecek parlamenter sistem ve demokrasi için oy kullanacaksınız  bir tarafta ettiği yemine bağlı kalmayanların arzusu diğer tarafta ülkenin aydınlık geleceği bu iki şıktan birini tercih edeceksiniz. Oyuncağını kaybeden çocuk gibi seçimleri kazanamayan kişilerin ağlamasına kanmayın onlar bu millet için değil bir kişi  istiyor diye hükümeti kurmadılar erken seçime gitme kararı aldılar çare olarak sizleri gördüler ihtiyaçları olduğu zaman ayaklarınıza giden bunlar sizin hangi ihtiyacınıza mehlem oldular. Seçimleri kazanamadık diye ülkeyi savaş alanına çevirenler artık tarafınızca itibar görmemeli.
           Değerli okuyucularım ülkenin dört bir yanı huzursuz turistler gelmez oldu millet karamsar , ülkeyi yönetenler hükümet kurmaktan yoksul, birinin bitmez tükenmez arzusu ülkeyi gerdi her gün ölüm haberleri teselli şehit olmaları peki gazi olanlara ne verdiler, onların şehitler kadar faydası mı olmadı yoksa onlar ölmedikleri için mi suçlu tüm bunlar cevaplanmayan sorular. Analar ağlamasın dediler baktı ağlıyorlar şimdide teselli yolu olarak ne mutlu size şehit ailesi oldunuz diyorlar evet ölelim  bu vatan için ne gerekiyorsa yapalım  ama yönetenlerde bir şey yapsın teselli aramasın ülkenin yarınlarını düşünsün bireysel çıkarlarını değil ülkenin çıkarlarından sorumluyum diyerek radikal kararlar alsın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4909