TOPLUM KÜSÜYOR‏

Sevgili dostlarım büyük usta sayın Tayip Erdoğan insanları kutuplaştırdı.

Sevgili dostlarım büyük usta sayın Tayip Erdoğan  insanları kutuplaştırdı. Bizden  olan ve olmayanlar diye ikiye ayırdı. Bu tür olumsuzluklar  halkı bütünleştirmesi bu iktidar karşı alternatif araması gerekirken halkın bir çoğu susuyor küsüyor ve korkuyor. Vatandaş birey olmanın  bilincinde olmayıp iktidara biat etmeyi umut sayıp teslim oluyor bu gidişat ülkeyi daha çok sıkıntıya sokacak. Tayip Erdoğanı da  şımartacak başbakan susan toplumdan ders alması gerekirken konuşan  üç beş kişiyi de susturma gayreti içinde olup çok tehlikeli olan kutuplaştırma siyasetini derhal bırakması ve  tüm TC yurttaşına  sevgi ile yaklaşması  gerekir. Demokrasi azınlığın  ezildiği çoğunluğun ülkeyi  babasının malı imiş kullanması  serbest olan bir rejim değildir. Evet seçimlerde yüzde elli oy aldı peki diğer yüzde elli ne olacak onlar  hiç mi adam yerine  konmayacak. Onları düşman   belleyen bir iktidarın altında nasıl kalkacak  bu insanlar bunu oturup düşünmeliler.

                          Evet mart ayında bir seçim var. Bu seçimlerde halk kendine gelirde küskünlükleri  dargınlıkları  ertelerde AKP iktidarına karşı  bir güç oluşturup bunu sandığa yansıtırsa o gün ülkenin kurtuluş  dünü olur yok yine  bir kilo makarna ile birkaç  torba kömüre kanarda  bu iktidara oy verirse savaş dahil karanlık günleri  göreceğine hiçbir kuşkusu olmamalı. İktidarın yapmış olduğu güzel işleri alkışlayan biri olarak ülkenin karanlığa  doğru gitmesine   gönlü razı olmayan bir fert olarak bunları  yazmaya mecburum. Halkım ne kadarını  anlar neye karar  verir kendi taktirleridir. Cumhuriyet tarihinde  bu iktidar kadar ağlayan  bir iktidar görülmemiştir. Mısır, Suriye, Somali, Gazze, Irak, Libya, Afganistan tüm bu ülkeler  için göz yaşı dökmüşler  ülkelerindeki taksim direnişinde ölen çocuklarımız için değil ağlamayı  utanmasalar gülmeyi tercih edecek bir ruh  haline girmişler. Rabia işareti olan dört parmak  olayını spor faaliyetlerine sokup insanları duygusallığa doğru zemin oluşturmuşlardır. Bölünme sürecine girmiş bir ülkenin iktidarı başka  ülkeler için göz  yaşı döküyor ülkesi için ise yalnız susuyor.

                       Değerli dostlarım  2020 olimpiyatlara bizi almadılar diye kına yaksınlar diyen bir spor bakanı 19 mayın gençlik   spor ve  Atatürk’ü  anma bayramına kısıtlama getiriyor. 2020 olimpiyatlara almadılar diye suçlarını birilerine  atmak için oturup ağlaşıyor. Böyle  bir zihniyet sahip insanlarla bu ülke çağdaş dünyada nasıl yerini alır anlayamıyorum. Tüm dünya Suriye sorunu için savaşmadan çözüm arayışı içine giriyor bizim başbakan  bu iş savaşmadan olmaz diyor. Arjantin de  barış ve kardeşlikten  söz edip olimpiyatlara  alınması için  yalan konuşuyor elin adamı  yalanı yutmayınca  ikincilik ile  övünüyor. Ey iktidar spor dostluk barış sevgi ve  kardeşliktir.  Bir biri ile düşman  olanların  bile sevgi ile kucaklaştığı bir yarış etkinliktir. Yukardaki vasıfların hiç biri  bu iktidar da  olmadığı için bize  2020 olimpiyatlarında ev sahipliği yapmamızı istemediler. Sen  ülkende barıştan uzak duracaksın milleti tazikli su ve biber gazı ile yıkıyacaksın sonra da olimpiyatları bize vermediler diye başkalarını suçlayacaksın yemezler beyler.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9460