TOPRAKLAR AĞLAMASIN‏

Sevgili okuyucularım insanlar neden dürüst değil neden çıkarları için her kötülük yaparlar anlamış değilim.

 Sevgili okuyucularım  insanlar neden dürüst değil neden çıkarları için her kötülük yaparlar anlamış değilim. Ergenekon davasından yüzlerce askeri, sivili ceza alıyor iktidar yetkilileri  bu mahkumiyetlere sevinmiyoruz diye açıklamalar yapıyor oysa o kişilere karşı uzun yıllardır kin ve nefret duymuşlardır şimdi üzüntü duyduklarını beyan ediyorlar, baktılar millet bu cezalardan pek memnun değil ne yapalım milletin gönlünü almak için iyi adam rolü yapıp sözde memnun olmadığını beyan ediyorlar bu halk bunlara inanır mı bilmem ama şunu bilsinler ki o dünyada iki yüzlü kişiler mutlak cezalanacaktırlar. İktidarın bazıları üzüntü duyduğunu söylerken milli savunma bakanı bunların rütbeleri de sökülmeli diye kin ve nefretini  açıklamadan geçemiyor. Aslında bunlarda kin ve intikam hırsı cumhuriyetin kurulduğu günden başlayıp günümüze kadar gelindiği biliniyor da ortam bulamadıkları için kusmuyorlardı şimdi kendilerine göre ortam olgunlaştı ondan ötürü adamlar gençlerine kininizin takıp edin diyerek uyarı bile yapıyorlar.

          Değerli Artvin Post okuyucuları bu iktidara oy vermiş, desteklemiş, alkışlamış olabilirsiniz demokrasilerde sandık yarıştır bu yarışı da üç dönem kazanmış kişilersiniz buna son derece saygılıyım yalnız ülkenin son yıllardaki durumu belli ne yapmak istedikleri ülkeyi kimin emirleri ile nereye taşımak istedikleri de kuşkusuz ortada bunlara  dur diyecek tek siz yani millet kaldı şimdi sizler bu zihniyet içinde olanlarla beraberliğiniz sürer ise gelinecek nokta vahim. Örnekler ortada ben tek bir şeyden söz edeceğim Analar ağlamasın sömürüsü ile ülkenin Doğu ve Güney doğusu topraklarımızdan çıktı çıkacak adamlar terör olayını başlatıp ilk askerimizin şehit edildiği 15 Ağustos 1984 gününün kutlamalarını bu ayın 15. inde kutlayacaklarını açıklıyor, savunma bakanımızda cevap olarak birinci aydan beri çatışma yok, şehit gelmiyor, analar ağlamıyor diye övünüyor. Kimse analar ağlasın, şehitler gelsin diye merak edip beklemiyor ama yaptıkları açılım çiçek açtı sonuca yaklaştı bunu görende yok konuşanda.

        Şimdi soruyorum ülkeyi yöneten ve bunları şımartan siyasi iradelere siz bu milletten ne saklıyorsunuz, adamlara vermiş olduğunuz sözleri saklasanız bile sözü alanlar kendilerini saklama ihtiyacı bile duymuyorlar madem anlaşmanız onların isteklerine evet demeniz ile terör bitecekti binlerce asker ve yurttaşlarımız neden öldü? Ölen çocuklarımıza şehit diyorsunuz evet vatan toprakları için çatışıp ölenlere dinimizce şehir denir, peki şehitlerin ölümüne neden olan kişilere kucak açıp, vatan topraklarının bölünmesine sebebiyet veren kişilere ne denir? Evet bunun cevabını verin diyeceğim ama vermezsiniz inşallah ilk seçimde miller verir.sayın Başbakanın hasta olduğu söyleniyor inşallah doğru değil doğruysa acil şifalar dilerim yaptıkları yanlışı alkışlamadığım  söz konusu sağlığı oldu mu dualarımı da esirgemem.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8556