Turban oyunu bitti

Sevgili dostlarım AKP sinin türban oyuncağı sonunda CHP lilerce alındı meclise giren dört hacı bayan türbanla oturdu. Kimse de müdahale etmedi ve böylece yıllardır türban ile sömürülen kişiler rahat bir nefes aldı.

 Sevgili dostlarım AKP sinin türban oyuncağı sonunda CHP lilerce alındı meclise giren dört  hacı bayan  türbanla oturdu. Kimse de müdahale etmedi  ve böylece yıllardır türban ile sömürülen kişiler  rahat bir nefes aldı. Sayın başbakan kız çocuklarımı  türban yüzünden okutamadım diyerek erkek çocuklarını Amerika da okutan başbakan Hıristiyan  haç takarsa, Musevi takke takarsa Müslüman başörtüsü takarsa tarafsız  davranmayabilir  diyen sayın  Bülent Arınçı kutluyorum.  Türban tartışması demokrasi tartışması değil, bir kindarın, zalimin yeni bir mağduriyet yaratma  tartışmasıdır. Camide  içki içtiler, buna ben millete Cuma günü açıklayacağım diyerek yirmi Cuma geçmesine  rağmen  açıklayamayanların tartışmasıdır.  Camileri satarak  belediyenin borcunu ödeyenlerin tartışmasıdır.

             Evet sayın  başbakan örtünmek dinin emri diyorsun. Peki  dinin tek emri bu mu yetimin hakkını yememek, ihalelere fesat karıştırmamak, milletin içine nifak  sokmamak, Atalarımıza nankörlük yapmamak adil  ve adaletli olmak dinimizin emri değil mi? soruyorum dinin emirlerini yerine  getiriyoruz diyen  beyinlere  peki miras konusunda da bu emri yerine  getirecek misiniz? Erkek çocuklara mirastan iki pay kız çocuklara bir pay verecek misiniz? Kadınlara özgürlük tanıdık diye türbanı  her alanda  yasal hale getirdiniz siz  gerçekten bunu kadınları düşünerek yaptınız ise  neden diğer sorunları atladınız? Her gün  üç beş kadın öldürülüyor, tecavüze uğruyor, dövülüyor, üstüne kuma  getiriliyor neden bunlara bir önlem almıyorsunuz? Türbanlı  kadınları savunurken  biber gazı yiyenleri   konuşmadınız. Benim başörtülü  bacım  diyorsun iyi de örtmeyenlere  neden bacım demiyorsunuz. Kutsal olan her işi  siyasi çıkarlarınıza  kullanırken  milletin çıkarları  niye seni hiç ilgilendirmiyor. Türban ile   artık oynayamayacaksın  bakalım yarınlarda neyle oynayacaksın. İnanç gösteri için kullanılmaz başımı açıp bir daha  kirlenmeyeceğim  dediler. Soruyorum başı açık olanlar kirlimi bu nasıl düşüncedir. Böyle konuşmaya ne haddiniz var yazıklar olsun size.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4940