UĞURLAR OLSUN‏

Sevgili okuyucularım sayın kaymakamımızdan sonra sayın valimizin de tayini çıktı. Bizler giden kişinin arkasından konuşan tipler değiliz onun için sayın valimize uğurlar olsun diyor.

   Sevgili okuyucularım  sayın kaymakamımızdan sonra sayın valimizin de tayini çıktı. Bizler giden kişinin arkasından konuşan tipler değiliz onun için sayın valimize uğurlar olsun diyor. Gittiği Hakkari de  çalışmalarında başarılar diliyoruz.  Evet müslüman kültüründe ölenin arkasından rahmet   gidenlerin  arkasından da  Allah  yolunu açık tutsun derler  çalıştığı yerdeki  icraatlarını iyi  yönleri  tamam ama  olumsuzlukları  varsa onu gündeme   getirmezler. Asla konuşmazlar  bende sayın  valimiz ilimizde görevli iken  ne konuştuk   ne yazdıksa  o. Tayini çıkmış birinin arkasından ne yazar  ne de herhangi bir toplumda konuşurum  onun için bir kez daha uğurlar olsun diyerek yeni gelecek olan  valimize hoş geldiniz diyerek çalışmalarında başarılar dilerim.

                           Değerli dostlarım  bu aylar genellikle devlet memurlarının atama tayin  yer değiştirme gibi kurallar ayıdır   bizler sayı olarak küçük bir ilçede  yaşadığımız için alıştığımız devlet  memurlarından   ayrılmamız kolay olmuyor. Örneğin  bir öğretmenden öğrencisinin ayrılmasını düşünün gözyaşları mutlaka vardır ayrılık  her devlet mesleğinin içinde olan kuraldır bu kaçınılmaz bir olaydır. Burada önemli olan  giden kişinin  o bölgede itibar  bırakması veya  bir eser yaratması yoksa birinin tayini çıkarsa ilçeye para yağacak diye konuşulması  doğru değildir. Örnek vermek gerekiyorsa ilçe  kaymakamımızın  tayini çıktığında ilçeye para  yağacak diyen iktidarın  ilçe yönetiminde ki arkadaşlara sormak gerek   para yağdıracak  diye düşündüğünüz sayın valimizin de tayini çıktı demek oluyor ki sizlerin  duruşu da konuşması da doğru değil.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8891