ÜLKEDE BİR İLK‏

Merhaba sevgili okuyucularım başlıktan da anlaşıldığı gibi bu gün AK kömür işletmesinin yapmış ..

  Merhaba sevgili okuyucularım başlıktan da anlaşıldığı gibi bu gün AK kömür işletmesinin yapmış olduğu ülkedeki bir ilki sizlerle paylaşacağım ve istendikten sonra neler yapıldığının şahidi olacaksınız. Evet  AK kömür Hopa da mevcut faliyeti devam ederken Arhavi ilçemizde  Tepe inşaata ait olan Kavak bölgesinde almış olduğu yüz dönüme yakın arsayı mevcut kapalı olan bölümlerine otuz bin metre kare de ekleyerek  kömür tesisi yapmış bu tesis şu an Türkiye de bir  ilk olduğuna inanıyorum çünkü yerinde inceledim tamamı kapalı olup havalandırma ve havuz sistemleri ile birlikte kömürün en ufak tozu bile dışarı sızmıyor. Yüklenen araçlar alanın içinde yüklenip dışarı çıktığında lastiklerdeki tozlar bile zarar vermesin diye düşünülmüş ve araç ana yola çıkana kadar su dan oluşan bir kanaldan   geçerek lastikte oluşabilen tozun bile hesabı yapılıp dizayn edilmiş inanın görmeden anlatmak mümkün değil meraklı çevrecilere tavsiyem olsun çevre nasıl korunurmuş gidip bir baksınlar ve diğerleri de örnek olmaya uğraşsınlar.

        Sevgili AK kömür işletmesi sahipleri Faruk bey ve Coşkun bey sizleri gönülden kutluyor böyle bir tesisi Arhavi ilçemize ülkede bir ilk olarak sunduğunuz için ayrıca da  şükranlarımı sunuyorum. 2015 yılında kömür torbasız taşınmayacağı devletçe ilan edilmişti sizle o zamanı beklemeden  yapmış , kömür ile insanlar ayırmışsınız inşallah bu bir örnek olurda diğer işletmelerde böyle bir çalışma içine girerler. Evet istendikten sonra insan oğlunun başaramayacağı bir şey yoktur yapmış olduğunuz tesis hem bölgemizin reklamı olacak hem de artık kimse gelişi güzel kömür işi yapamayacak onun içinde ayrıca teşekkür ederim. Arhavi her şeyin iyisine laiktir derler orda yaşayan insanlar bende yarı Arhavili sayıldığım için  böyle bir işletmenin burada oluşu bana ayrı bir gurur veriyor.

         Sevgili okuyucularım bu gün siyasetten uzak bir yazı ile karşınıza çıktım ama buna mecburdum çünkü gittim, inceledim ve gördüm bu gördüğüm güzellikleri sizlerle paylaşmak istedim merak edip zamanı olan varsa gitsin görsün o zaman ne kadar haklı olduğumu anlayacaklar. Ben özellikle çevreci olduğunu söyleyen ve bu konuda duyarlı olan kişilere  Arhavi ilçemizin Kavak bölgesine gitmelerini ve yazdıklarımın ne kadar doğru olduğunu  söylemelerini arzu ediyorum. Böyle bir tesisi ülkemize, Arhavi ilçemize kazandırdıkları için emeği geçen her kesi kutluyor , firma sahiplerine ve Arhavili dostlarıma hayırlı olsun diyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8807