ülkem kaybediyor

Sevgili okuyucularım ülke olarak yolsuzluklara takıldık kaldık. Gelişmeler gerçekten hayret denecek kadar vahim peki sonuç var mı yok.

  Sevgili okuyucularım ülke olarak yolsuzluklara takıldık kaldık. Gelişmeler gerçekten hayret denecek kadar vahim peki sonuç var mı yok. Hukuk çiğnendi mi evet çiğnendi. Bu işten kazanan var mı yok kaybeden var mı evet var. Türkiye  kos koca devlet el alemin  oyuncağı oldu. Amerika başta olmak üzere  tüm batılı ülkeler keyifle  bu olayı  izliyor. Dolar, euro  aldı başını  gidiyor  borsa  yerlerde sürünüyor kimse yarını göremiyor. Millet olarak çaresiz  beklenti içinde  bekliyoruz. Bakın beyler  hiç kimse   bu ülkenin kaybedeceği değerler  üzerine siyaset yapmasın.  Dün ortaya çıkarılan yolsuzluk yıllar önce de vardı. O gün pay alanlar bu gün alamıyor diye  kirli çamaşırları ortaya dökmeleri bana göre düşündürücüdür.  Dün el ele diz dize   yüz yüze olanlar  çıkar hesapları  zarar gördüğü an feryat ediyorlar. Peki milletin çıkarları için  bir adım atan var mı yok. Evet  bu iktidar  beslediği koruduğu iş yaptırdığı inandığı  ne istedilerse verdiği bir cemaat tarafından deşifre  edildi. Bu güne kadar  tüm suçları  beraber işlediler. Balyoz, Ergenekon v.s. v.s. isim altında hayali örgütler  ürettiler. Vatan sever bir sürü gazetecileri, yazarları, parti başkanlarını içeriye tıktılar. O günlerde gülenler  oh oldu diyenler bu gün çıkmış  devlet içinde  çeteler olmuş diye feryat ediyorlar. Buna hakkınız yok tüm suçları, çıkarları, koltukları  beraber yaptınız. Şimdi ağlıyorsunuz  kanunları hiçe sayıyorsunuz, ülkemi zarara sokuyorsunuz buna hakkınız yok. Hırsızın, fahişenin, teröristin  dini ırkı olmaz bunu bilmiyor sizin çıkarlarınızı  destekleyenlerle  kol kola  girmenizin bedeli  benim sevdam olan  ülkeme  ödetmeye çalışıyorsunuz. İlk defa sizler için üzülüyorum çaresizliğin çırpınışı sizlere suç üstüne suç  işletiyor. Ne hukuk tanıyor  ne savcıyı sayıyor ne de demokrasiyi gerçekten benimsiyorsunuz. Peki nereye kadar  sürecek inadınız ve çıkar hırsınız.

                         Sevgili dostlarım  evet kötü  yönetildik, soyulduk, birilerin din sömürüsüne  inandık. Onları iktidar yaptık  bizleri ayırdılar, kadınlara türban taktılar,  kendilerini Müslüman olarak tanıttılar, cemaat denen kişilere  ne istedilerse verdiler. Tüm olumsuz işleri bin senede yapılmayacakları  on bir seneye sığdırdılar. Bunların hepsi  doğru. Ama bu gün içinde  olduğumuz  durum tüm olumsuzluklara rağmen çok iyi düşünülmesi gereken bir  konu.iktidarın  tüm yanlışlarının bedelini  milletin  ödeyeceği  bir güne  geldik ekonomi  can çekişiyor döviz  aldı başını  gidiyor, borsa yerlerde sürünüyor hiç kimse  önünü göremiyor böyle sıkıntılı   günlerde bunlara neden olan kişilere yüklenmekle siyaset yapılmaz  herkes çok   iyi biliyor ki bu millet mağdurların hep yanında olmuştur. Bu iktidara   mağdurluk rolü yaptırmamak için  sayın  başbakanın  söz ettiği dış güçleri   ve devletin içinde ki  çeteleri birlikte  aşmalıyız. Düşmanımın düşmanı  dostumdur düşüncesi ile   siyaset yapılmamalı. Koltuklar  beni bağlamıyor iktidarın  yanlışlarını  soygunlarını  yolsuzluklarını  konuşarak  zaman  kaybedecek  günümüz  yok bu iktidara  alternatif olarak kendilerini gören  tüm siyasi  partilere  çağrı da  bulunuyorum. Düşene bir tekme de benden  diye siyaset yapılmaz. Bu gün AKP si iktidar ise ve  üç  dönemdir  iktidarını  sürdürüyor. Yolsuzluklarını  bile mağduriyete  çevirip yarınlar da ki seçimler için çıkar sağlıyorsa  sizlerin suçu onlardan  büyük bir iktidarı  millet gördü, yaşadı sizler biz iktidar olacağız  diyorsanız yapacaklarınızı  millete anlatın  el alemin  hırsızlığına  sığınmayın onları millet biliyor  artık konuşmayın. Hırsızın  suçu var peki  çaldıranın hiç  mi  suçu yok. Ülkemin  kaybettiği  yerde siyasilerin kazanacağı  hiçbir şey yok. Millete iktidar  olunca  yapacağınızı  anlatın çalınanları değil  millet kendinden çalınanı  sizlerden çok daha iyi biliyor işte onun için  güven duyacak birilerini  arıyor.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4791