ÜLKEMİN YEDEĞİ YOK

ÜLKEMİN YEDEĞİ YOK

 Sevgili okuyucularım her ülkenin bir anayasası vardır. Her yurttaş ona göre hayatını dizayn eder ev yasal haklarını öğrenir. Bunun yanında ülkeyi yöneten kişilerde anayasaya uymak zorundalar ama maalesef ülkemizde bu olmuyor. Sayın Tayip bey  her yerde konuşuyor siyasi partinin tarafı oluyor muhalefeti eleştiriyor bende dikkatle dinliyorum ve düşünüyorum  anayasamıza göre  suç mu işliyor acaba demekten kendimi alamıyorum. Anayasamız cumhurbaşkanının tarafsız olmasını emrediyor oysa Tayip bey maşallah  tarafsızlığı dozer gibi ezip geçiyor ve vatandaşların  karşısına geçip diyor ki 400 millet vekili istiyorum 367 nin millet vekilinin üstünde  vekile sahip olursak  anayasayı mecliste değiştiririz yok olmadı 367nin altında bir  sayı elde edersek referanduma  gider halktan onay isteriz.

                         Evet sevgili okurlarım sayın tayip bey bunları isterken parti adı söylemiyorum diyor peki kimin için istiyor acaba bu vekilleri CHP için mi? MHP için mi? yoksa HDP için mi? kimin için istiyor sizce parti adı vermiyorum diyerek sanki çocuk kandırıyor. Bu halk bunu yutar mı bilmem seçimde  belli olur. Diğer bir konu AKP yi yücelterek biz bunu bunu yaptık şunları da yapacağız diyor. Soruyorum şimdi sizlere Tayip beyin biz dediği kim siz dediği kim? Böyle bir konuşma ile tarafsızlık olur mu? Yüksek seçim kurulu ses vermiyor bir dakika sayın   cumhurbaşkanım demiyor. Üzülerek yazıyorum ülkemin insanlarını  maalesef  iki kutba böldüler. Bilmiyorum  gün gelir bu olumsuzluklar yasal zeminde sorulur mu?

                          Sevgili dostlarım yakında seçim var gelin siz işi kimseye  bırakmayın sandıkta ülkenin yaşanılabilir bir yer olması için  kararınızı verin yasa, hukuk tanımayan kişileri ödüllendirmeyin bu seçimin telafisi  vardır diye de düşünmeyin. Demokrasinin oylanacağı bu seçimde de  demokrasi kazansın siz kazanın ülkemiz kazansın çağdaş bir dünya özleyenler kazansın  inadınız ve tutumunuz ülkenin yarınlarının önüne geçmesin unutmayın ki bu ülkenin yedeği yok. Saygılarımla.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4996