UYAN EY HALKIM

UYAN EY HALKIM

Sevgili dostlarım dünyanın sonu geldi galiba insanlar bu kadar olumsuzluğa karşı susuyor, ses çıkarmıyor bir file dolusu kumanyaya ülkesini tercih ediyorsa bunun cevabı olsa dünyanın ömrü doldu herhalde olur. Dün konuşulması suç olan bu gün çok rahat konuşuluyor anayasanın 1. 2. 3. maddeleri değiştirilemez hatta teklif bile edilemez maddeleri hiçe sayılıyorsa ülkenin iç işler bakanı anayasal düzeni değiştireceğiz diyebiliyorsa  dünyanın sonu geldi demektir. Ülkede artık hiç kimse hiçbir şeyden keyif duymuyor insanlar yarınları için değil günleri kurtarmak için yaşıyor padişah Vahdettin gibi düşünüyorsa ülkenin yarınları ne olacak diye düşünmüyor her şeyi oluruna bırakıyorsa sorumluluk almaktan kaçınıp kendisi bir file kumanyaya  razıyım düşüncesi taşıyorsa bu ülke nasıl kurtulacak bu günlerden. Eskide örf ve adetlerimiz vardı milli değerlerimiz vardı. Şimdi bunlardan söz eden var mı ne oldu bu yüce değerlere.

                    Ey güzel insanlar siz bu değilsiniz sizi bu hale getirenlere karşı neden  şükürcü oluyorsunuz  niçin öz varlıklarınıza  ve milli değerlerinize sahip çıkmıyorsunuz bu ülkenin yedeği yok yoksa bunu da mı bilmiyorsunuz? Çok zor şartlarda kurduğumuz bu ülkeyi sandık başında kullandığınız oylarla bölüyoruz seçime kadar ne olur olay çıkarmayın diye  terör örgütü ile pazarlık yapan bir iktidarla karşı karşıyayız. Bebek katili Apo kurtarıcı oldu ülke yönetimi ona değer veriyor. Karşısına  geçirip pazarlık yapıyor. Açılım  denen bir adımla yola çıktılar koskoca ülkeyi terör örgütü ile pazarlık masasına oturttular.  Binlerce şehit bir o kadar da  gazimiz var onların her gün ölmesine neden olan bizleriz bu iktidara oy verdikçe şehitlerimiz mezarlarında  rahat uyuyamayacaklar biz niçin buradayız diye birbirlerine  soruyorlar. Ya sahi şehitlerimiz niçin öldüler bileniniz var mı?

                             Sevgili dostlarım en büyük ibadet vatan sevgisidir bu sevgiden mahrum olanlar  ibadetten söz etmemeli. Cami üstüne cami yapanlar Amerika’yı Müslümanlar keşif etti diyenler, iki sözlerinden biri Allah olanlar bu gün siz Allah için ne yaptınız. On iki yıldır iktidardasınız  bu süre içinde on beş bin yurttaşımız iş kazalarına kurban oldu bedava dağıttığınız kömürler ölüm olarak geri geliyor sizin tek düşünceniz koltuğunuz oradan kalkmamak için her türlü filmi oynuyorsunuz da iş kazalarının önüne geçmek için neden bir santim kımıldamıyorsunuz. Ölenler  hep yoksul ailelerin çocuğu terör örgütü ile savaşıp şehit düşenlerde yoksul çocukları şimdi soruyorum size saltanatınızı sürdürmek için yoksulların ölmesi mi lazım? On iki yıl içinde yoksulları din ile iman ile bir iki paket makarna ile sömürdünüz  onların oyları ile onların ölümlerine neden oldunuz vicdanınız rahat mı?

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4848