ÜZÜLÜYORUM‏

Sevgili okuyucularım demokrasi öyle bir güç ki onu hiçbir zaman sevememiş olan AKP iktidarını bile on iki yıldır içinde barındırmış sayın başbakan benim gibi demokrasi

 Sevgili  okuyucularım demokrasi öyle bir güç ki onu hiçbir zaman sevememiş olan  AKP iktidarını bile on iki yıldır içinde barındırmış sayın başbakan benim gibi demokrasi  sevdalısı birisi olsa anlarım  ama  bu demokrasiyi ülke için zülüm gören   bir başbakan. İspatı çok kolay demokrasiyle  yönetilen  hangi ülkenin başbakanı, masum biçimde  kapısının  önünde evinin balkonunda  birkaç dakika  tava tencere çalan halkı için kadın erkek yaşlı genç çoluk çocuk  için  tencere tava çalınıyor diye suç duyurusunda  bulunur. O insanları peşinen suçlu imiş  suçlayarak hedef yapar. Soruyorum şimdi demokrasi ile yönetilen ülkelerin  başbakanlarına  siz kendi ülkenizde  bu tür işleri nasıl  karşılarsınız. Benim ülkem de  başbakanım  bu olaydan ötürü halkı benim  ve seninkiler diyerek ikiye böldü. Benim yüzde elli halkım evinde  talimatı mı bekliyor  dedi. Şimdi bu  insan ülkeyi ileri demokrasiye   taşıyorum diyecek   ve bu millet inanacak öyle mi? 7 haziran  günü tunustan  dönüyor  ve dönmeden talimat vererek  gecenin bir yarısında binlerce kişiyi meydanlarda toplatıyor ve onlara siz tencere tava  çalanlardan  değilsiniz diye demokratik tepki gösteren  kişileri hedef  tahtasına  oturtuyor    ve adama  demokrasinin neresinde  olduğunu sorduklarında soranlar ceza alacak  bu adalet mi? hani islamiyette  ülkeyi yöneten adil ve adaletli olacaktı. Devletin parası ile iftar  vererek Müslümanlık  taşlamayın dürüst olun.

                            Sevgili dostlarım şahsi çıkar uğruna  gözleri dönmüş insanların ne zaman en yapacağı hiç belli olmaz bunlar çıkarları uğruna islamiyeti yeniden de yazabilirler. Taksim de kimse keyfi olarak alanlara çıkmadı. Bu ülkeyi yönetenlerin uygulamaları  bardağı doldurdu  ve sonunda taşırdı.  Sen o güzel insanları  sokağa  çıkamaz duruma  düşür sofralarını küçült, elinizde ki televizyonların sayesinde gerçek  sorunlara sakla gösterme benim yüzde  ellim diye aşağıla, köle muamelesi  göster,  ez biber gazı dök terörist diye tanımla  sonra tepki yiyince   ötekeleştir ondan sonrada  makamının  gücünü kullanıp onları hedef göster. Başbakanlık bu kadar ucuz olmamalı. İnsanlar hoş görü  ve merhamet duygularından sapmamalı.

                      Evet Avrupanın   tamamına yakın aydınları sanatçıları  okur yazarları son  iki aydır ne konuştuğunu bilmeyen bir  TC devletinin başbakanı ile karşı karşıya kaldıklarını  beyan ediyorlar. Başbakan  ateş püskürüyor  en saygın  İngiliz  gazetesini bile mahkemeye vereceğini söylüyor. İnanın  ben yine üzülüyorum her ne  olursa olsun sayın Tayip   Erdoğan  ülkemin başbakanı dünyada gülünç duruma düşsün istemiyorum. İşte onun için dinlenmeye çok ihtiyacı var diyerek ilk seçimden itibaren  kendisini bir on yıllık tatile gönderin  ülkemiz ve kendisi için en uygun olanı   budur.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8806