VERMEZDİM

VERMEZDİM

Sevgili okuyucularım halka çok zor bir görev yüklediler burada hayır diyecek olanların işi kolay ama evet vermeyi düşünenler çok sıkıntılı bir tarafta sevdiği Ada`m diğer tarafta ülkesi iki dere arasında karasız . Şunu samimi ve yeminle yazıyorum ki yılların CHP lisi olarak partim veya genel başkanım tek adamlık anayasası için oy işterse asla vermezdim ben önce ülkemizin geleceğini düşünür , laik demokrasi ve parlamenter sistemden yana olurdum. Şu an bir çok AKP li arkadaşlar benim gibi düşünmüyor değil ama kaybetmeye alışmadıkları için bu seçimi siyasi parti seçimi gibi görüyor . Oysa bu seçimin sonucunda kazanan veya kaybeden bir parti olmayacak, direk ülke olacak . Seçim sonucu evet ile sonuçlanırsa inanın ileriki günlerde en çok oy verenler üzülecek kurşun adres sormaz derler tek Ada`mda oy verenleri ayrı tutmayacak kafasına göre takılacak . 
Sevgili ARTVİN post okuyucularım gün kurtuluş şavaşları kadar önemli o günlerde cephede idik bu günlerdede alanlardayız yüz yıllık kanla Can`la kurduğumuz cumhuriyeti halkın oyları ile ömür biçilmesi istenmesi hiç bir partinin ve kişilerin Özlem`i değildi bir kişinin bireysel hırsı ve kini bu seçimi zorunlu kılmıştır burda siyaset değil devlet oylanacak bu ülkenin ekmeğini suyunu yiyen ve içen her kes sağ duyulu olmalı sevgisini esiri değil ülkesinin sevdalısı olarak karar vermeli . AKP li arkadaşlarım seçim sonucu hayır diye çıkarsa na hükümet gidecek ne sayın Cumhur Başkan`ı değişecek her kes görevine devam edecek, ama evet çıkarsa çok şey değişecek parlamenter sistem gidecek demokrasi tek kişinin iradesi ile hareket edecek Meclis süs olarak yerinde çay ve kahve içecek işin en kötüsü bu ülke için ölen şehitler bir kez daha ölecek. 
Sevgili halkım 16 nisan yüz yıllık geçmişimiz ile hesaplaşma tarihi olarak ilan edildi sizler ya şanlı yüz yıllık tarihi sandığa gömeceksiniz yada dur diyeceksiniz karar sizin . Asıl olan millettir sözü çok önemli bu millet tarihine ve o günün Kahraman`larına nankörlük eder mi bilmiyorum ama pekde eder diyemiyorum bir kişiye bağlı bu sistemi oylamaz diye düşünüyorum . Başında yazdım ben CHP li bir kişiyim tüm görüşlere ve partilere saygı duyan bir yapım var ama söz konusu ülkemin bekası ve cumhuriyetimin değerleri oldu mu her şeyi ertelerim ülkeme değer veririm. Bu referandum tam tersi olsa evet diyen CHP hayır diyen diğerleri olsa asla oy vermem CHP istiyor diye evet demem. Bu tek adamlık sandıktan çıkarsa hiç bir partinin özelliği kalmayacak olması işin diğer yönü . Ben hiç kimseye partinizi terk edin , liderinizi sevmeyin demiyorum tüm bunların devamı için tek adamlığa geçit vermeyin arzuluyorum. Hayır çıkarsa herhangi bir partinin artısı değil seksen milyonluk ülkenin yararı olacak, evet çıkarsa bir kişi tek Ada`m olacak krallık başlıyacak katar siz değerli halkımızın arz eder saygılar sunarım
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4546