vicdanlar rahat mı

Sevgili dostlarım seçimlere kısa bir süre kaldı bu seçimin telafisi olmadığı için sanıyorum yurttaşlarımız aylar önce kararını vermiştir.

  Sevgili dostlarım seçimlere kısa bir süre kaldı bu seçimin telafisi olmadığı için sanıyorum yurttaşlarımız aylar önce kararını vermiştir. On iki yıldır cemaat ile yöneten başbakan bu gün onunla kanlı bıçaklı  yüzlerce aydınları, yazarları, subayları birlikte düzenledikleri sahtekarlıklarla içeri attılar. Şimdi de tahliye diyorlar niçin aldınız niçin bırakıyorsunuz. Suçlu kişilerse yatmaları gerek, yok suçu diyorsanız yattıkların hesabını nasıl vereceksiniz? Vicdanınız  hiç mi bir gün sızlamayacak mı bir söz vardır  geciken adalet, adalet değildir yüzlerce masum insanı  at içeri sonra pardon diye çıkar bu yaptığınız  muz cumhuriyetinde bile olmaz. Amerika size görev verdi siz uyguladınız ne zaman  Amerika ipinizi çekti adamları bıraktınız. Ya Allah aşkına hiç mi Allahtan  korkmadınız yüzlerce kişiyi yalan beyanlarla sahte delillerle yıllardır ceza evinde çile  çekmesine nasıl razı oldunuz. Allahın emri olan bir söz vardı ülkeyi yöneten adil ve adaletli olmalı diye niçin bu kurala uymadınız.

                 Evet karanlığa doğru gidilen bu yolda tek umut bu yüce millet oyları ile bu ülkenin aydınlık geleceğini tayin edecek. Ben halkımdan çok şey istemiyorum ellerini vicdanlarına koysunlar bu iktidarın son aylarda yaptıklarına baksınlar. Ona göre karar versinler. Sayın başbakan  dün sıkılmadan çıkmış halkın karşısına biz insanları ayrıştırmıyoruz diyor ya arkadaş yalanın günah olduğunu bilmiyor olabilirsin ama ayıp olduğunu bilemeyecek  kadar cahil nasıl olabilirsin. Sen demedin mi  evlerde ki yüzde ellileri zor tutuyorum diye.  Senin bakanın senle telefonla konuşurken  bu hakim Alevidir demedin mi? insanları ırkından, dininden ötürü sınıflandıran sen değil misin? Bayanların horlanmasına, üstüne kuma alınmasına, tecavüze uğramasına , sokak ortasında kurşunlanmasına hiçbir zaman ses çıkarmadın ama benim  baş örtülü bacım diyerek diğer kadınları  aşağılamadın mı? bu millet sizi üç dönem iktidar yaptı insanlar bunlar dinine, imanına bağlı kişilerdir çalmazlar, soymazlar insanları ayırmaz, yalan konuşmaz diye oylarını verdi. Siz ülkemizi rezil ettiğiniz yetmedi  sizler oy verenlere de yalan konuştunuz.  Şimdi çıkıyorsunuz halkın karşısına  aynı yalanlarla oy istiyorsunuz yazıklar olsun.

                   Evet seçimler yanaştı kimsenin inadına düşüncesi ile oy vermemeli.  Bu ülke on altı dev imparatorluğun son şeklidir. Bu şeklide  AKP zihniyetine  teslim etmemeliyiz. Bunlar oy uğruna, makam ve koltuk aşkına her türlü  şekle girebilen kişilerdir bunlara kanmak yarınlara ihanet etmek demek. Ben bu güne kadar AKP sine  oy verenlere saygı duyarım ama yapılan bir sürü olumsuzluklara rağmen bir partide  israp edenleri de saygı ile karşılarım  sözü kullanamam  hiçbir yurttaşım üç beş kuruş çıkar için ülkesine karanlık günlerin içine atmaz. Kimse Atasına  karşı nankörlük  yapmasını demokratik  hakkımdır diyemez. Bu vatan için yıllar önce ölen  kişileri bir kez daha öldüremez. TC isminden rahatsız olan bir iktidarı cebinde TC  kimliği taşıyan  her yurttaşım oyları ile cevabını vermeli. Ülkede tek çare seçim kimse onlar bunlar varken bu ülkeye bir şey olmaz demesin ülkenin tek sahibi yaşayan yetmiş altı milyon halktır. Bu halk geleneğini  oyları ile çizmeli bu iktidarın işine son vermeli.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 6570