YA ATALARIMIZ KÜSERSE?

Sevgili Artvin Post gazetesi okuyucular yıllardır sizlerle beraberiz tanıyan veya beni tanımayan yüzlerce kişi
 Sevgili Artvin Post gazetesi okuyucular yıllardır sizlerle beraberiz tanıyan veya beni tanımayan yüzlerce kişi yazılarımı okumuştur ben bu köşeden kimseye yalvarmadığım gibi kimselerde yalakalık yapmadım, söz konusu ülkem olduğu yerde bir kilo makarnaya kanmadım. Gün çıkar günü olmadığı gibi ideoloji günüde değildir evet her insanın kendine has bir ideoloji  sahibidir benim buna diyeceği bir şey olamaz ama gün zor gün  düşünmeye tartışmaya zaman yok kendini sosyalist veya sosyal demokrat yada ulusalcı diye adlandıran arkadaşlarımın yapacağı tek şey olmalı oda bu iktidarın gidişine dur demeli, işte onun için her kes özel düşüncelerini ertelemeli önceliği bu iktidardan kurtulmak diye düşünmeli. Bunun için yapılması gereken en önemli husus birlik ve beraberlik bu iktidara karşı değişik düşüncelerle  oy kullanılırsa ve oyu dağıtırsak kurtulma sansı yok. Devletin tüm birimlerini ele geçirmiş, kutsal dinimizi siyasi çıkarları için değerlendirmiş, anaların göz yaşlarını bile kendilerine siyasi rant olarak görebilmiş  iktidara karşı her cepheden mücadele etmek mümkün değil işte onun için bunlardan değilim diye düşünen her yurttaş oylarını bir yerde toplamalı, önce ülkeyi bu insanlardan kurtarmalı ondan sonra isteyen düşüncesi doğrultusunda hayat mücadelesi sürdürmeli.

               Değerli okuyucularım Atatürk gibi dünyanın en önemli kişisini yok sayanlar bu ülkenin başında olmamalı işte bunu için bizler çok çalışmalı her kafadan değil bir ses çıkararak değil doğru ne ise onu yapmalı. Demokrasilerde seçimler bir sınavdır millet o güne kadar nasıl yönetildiğini görüp, ülkenin nereye götürülmek istendiğini çok iyi etüt edip kararında kararlı olmalı Mart seçimleri ülke içinde ülkeyi karanlığa götürmek isteyenler içinde dönüm noktasıdır. Ya bu millet kendisine canları ile emanet ettiği ülkesine ve laik cumhuriyetine sahip çıkacak yada onları hiçe sayarak oy kullanacak, karar halkın ama halk ürkütüldü, ağzına bal sürüldü yanlışlara kitlendi işte burada aydın insanlar  devreye girmeli oyuncağını kaybetmiş çocuk gibi küsenleri bir araya getirmeli. Söz konusu vatan söz konusu rejim söz konusu bağımsızlık olduğu yerde kimsenin küsmeye hakkı yoktur eğer küsmeyi demokratik tepki olarak görenler varsa bu tepkisini örf ve adetlerimiz ile, laik cumhuriyet ve bölünmez bütünlüğümüz ile, ülkenin isminden bile rahatsız olan bu iktidara karşı kullansın ve sandık önüne geldi mi tepkisini oy vermeyerek göstersin böylece hem ülkeye hem de kendine iyilik yapmış olur.

            Evet bu iktidara karşı ilçem olan Hopa’nın duruşu belli bu konuda Hopa bir marka olmuş bir bölge ama Başbakan burasını çok istiyor neden acaba düşüneniz var mı? Hopa düşmez ve asla düşmemeli burası düşerse ülke düşer bu bölgenin çok iyi iş yapmış bir belediyesi var taraf olan ve olmayan bunu biliyor ama ben yinede merak ediyorum dedikodular neden ne eksik yapıldı acaba hizmet dersen var, sosyal aktiviteler yapılmış, olmaz denen işler başarılmış tüm güzelliklere rağmen dedikodu neden acaba halkın kalbini mi okşayamamışlar diye de düşünüyorum. Şunu bilin beyler gün sahsı beklenti içinde olma ve geçmişe takılıp kalma günü değil varsa içinizde olumsuz bir düşünce lütfen erteleyin yarın ağlayacağınız işin sermayesi olmayın, bu devleti oluşturan insanları düşman gören bir zihniyete karşı hiç kimsenin  istemeyerekte olsa onları destekleme hakkı yoktur. Mart seçimleri sonucuna göre Atalarımızın ruhuna da  etki yapacak şimdi soruyorum oylarınıza ihtiyaç duyan o güzel insanları yıllara sonra yeniden mi öldüreceksiniz böyle bir niyeti olan varsa küskün kalsın daha iyi ama o sahıs şunu çok iyi bilsin ki    ya ATALARIMIZ küserse ne olacak.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5266