YAKIŞIR KONGRE OLMALI‏

Sevgili okuyucularım CHP sinin genel başkanlık seçimine kısa bir süre kaldı.

 Birilerine göre bilmem 70-80 il başkanı Kılıçdaroğlunu destekliyor diye açıklama yapıyor bu tarz söylemler CHP sine hiç yakışmıyor yapılacak ise gerçek bir kongre yapılmalı yok günler   önce seçilecek kişi belirleniyorsa neden kongre yapılıyor. AKP si de  başkanlık için tek adamla kongre yaptı  bu iş ne kadar demokratik ve demokrasiye yakışır bir iştir kararını siz verin.  Gerçek kongre nasıl olmalı şayet farklı  fikirler yarışmıyorsa delegelerin kime oy vereceği bir üst irade tarafında  belirleniyorsa bir kişi konuşup diğerleri dinliyorsa  eleştiri yoksa özeleştiri yoksa, oylamanın sonucu baştan belli ise renk renk  güzelliklerin yerini intizam tercih ediliyorsa hiçbir itiraz seslendirilmiyorsa tartışmanın yerini bağlık yeminleri almışsa tek bir ses çıkıyorsa, buna kongre denmez AKP nin yaptığı böyle idi.

                  Değerli dostlarım yıllardır CHP si iktidar olamıyor bir dönem dışında sürekli muhalefet oluyor. Bunun nedeni küçük olsun benim olsun düşüncesidir. Hiçbir lider ben başarılı olamadım halk bize oy vermedi ben yokum demiyor  diyemiyor. Kimse CHP nin geçmişini ve geleceğini düşünmüyor. Sayın başkanım Kılıçdaroğlu  düzgün bir adam ama görüyoruz ki yetmiyor ne yapmalı gençlerin ve değişimin önünü açmalı parti içinde lider olmak ülke adına çare değil çare ülkede lider olmak, partiyi iktidara  taşımak başarı budur. CHP sinin kongre delegelerine  sesleniyorum siz kendi görüşünüzü belirtin diye üyeler sizi kongre delegesi seçmedi. Lütfen seçmenin ve tabanın sesine kulak verin onlara danışmadan görüş belirtmenin onlara haksızlıktır bunu böyle bilin.

              Evet kısa bir süre kaldı  5-6 Eylül  tarihinde genel başkanlık seçimi yapılacak açıklamalara  bakılırsa sayın Kılıçdaroğlu şanslı  sayalım yine seçildi ne değişecek  partide  2015 yılında  genel ve son seçim var bu seçimi anayasayı değiştirecek kadar AKP si vekil çıkarırsa bir daha seçim yüzü  göremeyeceğiz biliyorsunuz. Sayın Erdoğan  başkanlık ateşi ile yanıp tutuşuyor onu da başarır  başkanlık sistemini ülkeye getirirse o zaman yandı keten helvası. İşte bunların  olmaması için CHP si  güçlü bir örgüt ve lidere ihtiyacı var. Sayın  İnce ile  bu iş olur mu bilmem ama oynanmamış maçın sonucunu kestirmek zor sayın İnce güzel sözler söylüyor CHP sinin de değişime ihtiyacı var neden bu olmasın belki bir çare değil ama en azından bir umut bir heyecanla  seçime gidilir ve sonucuna göre nerde hata yaptık diye yine konuşulur.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8208