YALNIZ KALSIN‏

Sevgili okuyucularım birkaç ay sonra cumhurbaşkanlığı seçimi olacak cumhuriyet tarihimizde ilk defa halkın oyları ile cumhurbaşkanı seçilecek adaylardan biri büyük ihtimal ile sayın başbakan muhalefet ortak aday arayışı içinde gerek bana göre Tay

 Halkın seçeceği bir cumhurbaşkanı  nasıl olacak yüzde ellinin üstü ile seçilme  zorunluluğu var. Hükümet daha düşük oyla iktidar olursa dengeler nasıl sağlanacak sayın başbakan başkanlık düşüncesi içinde bu model ülkemize uygun mu  bunlar bilinmiyor. Bilinen tek şey sayın başbakanın her istediği oluşu ülke tek adamlığa doğru mu  kayacak ülkenin en büyük mahkemesine saygı duymuyorum diyen biri kendine oy  vermeyenlere nasıl eşit davranacak bilinmiyor.

                           Değerli okuyucularım Fettullah hoca ile birlikte kurdukları kumpas ile ülkenin en seçkin askerlerini içeri attılar şimdi cumhurbaşkanı seçilecek. Türk sözünü ağzına almayan biri Türk silahlı kuvvetlerine başkomutanlık nasıl yapacak bunları birlikte yaşayıp göreceğiz.  Komşularla geçinemeyen bir kişi ülkede tek adam olma sevdasına sanıyorum ağustos ayında kavuşacak ne diyelim hadi hayırlısı. Dur deme şansımız yok sarı öküzü yetmez ama evet diyen ve kendini aydın kişi sayanların sayesinde kaybettik şimdi  elimizden gelecek bir şey yok inşallah kendisi yola gelirde  ülkemizi bir maceraya doğru sürüklemez.

                                Evet ülke ağustos ayında cumhurbaşkanı koltuğuna oturtacak seçimlerin sonucu bu günden belli onun  için CHP ve MHP ye sesleniyorum aday falan çıkarmayın bu yolda sayın başbakanı yalnız  bırakan seçim sürecinde kırıcı oluyor onun için onunla yarışmayın. Sonucu nasıl olsa belli kendileri bunu düşünmüş açılımı yapmış kürt yurttaşlarımıza umut vermiş ben cumhurbaşkanı olunca  istedikleriniz hayata geçecek demiş onları ikna etmiş. Şimdi siz birlikte aday belirleyip seçime girseniz bile yetmiyor onun için uğraşmayın yalnız yarış olmaz ama bu adamla da yarışılmaz. Çünkü yalanı  doğru gibi konuşan ve milleti ikna eden  dünya da tek adam bu  şimdiden ülkemize hayırlı olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8852