YALNIZ KONUŞUN?

Merhaba dostlarım elin devleti bir askeri veya vatandaşı için dünyayı ayağa kaldırıyor kıyametleri koparıyor bizde ise iki aydır rehin alınan kırk dokuz diplomat ve özel güvenlikten haber yok bırakın haberi bu olayı haber yazmaya bile izin verilmiyor onu
. Bu millet  bunları hak etmiyor ama ne yapalım ki yine kendileri böyle istedi de bunlara oy verdi onlara diyecek sözüm yok saygı duyuyorum. Yalnız ülkenin bir numaralı koltuğu için çok iyi düşünüp oylarını kullanmalarını arz ediyorum. Dış işleri bakanını ve başbakanı rehin alınan kişilerin  ailelerice  mahkemeye veriliyor sonuç ne olur bilmem ama vicdan sahibi herkes  hükümete sormalı nerde kırk dokuz yurttaşımız diye bırakın onların mesleğini görevini  onlar bu devletin yurttaşı sizlerde bu devletin hükümeti hiç mi sorumluluğunuz yok var diyorsa yurttaşımız nerde.

                   Sevgili dostlarım bu ülke benim bir sevdam  toprağım yurdum canım her şeyim elli sekiz yaşına geldim bu güne kadar bu kadar  aciz yurttaşına sahip çıkmayan iktidar görmedim. Adamlar bakanlara ve oğulları ile birlikte ailelerine  çalışıyor. Cebimi ne kadar daha doldururum hesabını yapıyor. Başbakan  dünyanın bir numaralısı  oldu ama yönetimi ile değil serveti ile ama doymuyor. Seçim alanlarında seçmenlerine üç beş kuruş olsa bile hesabıma para yatırdınız mı diyor adam sanki hayır kurumun  bir başkanı ayıptır günahtır millet ile dalga geçmek  alay etmektir bu milletten utanmıyorsanız Allahtan  korkun unutmayın kefenin cebi yok.

                    Değerli mümin kardeşlerim iki kelimesinin biri Allah olan seçimde bile Kur’an  tutan bu şahıs bu güne kadar Allahın emirlerini yerine getirdi mi Allah’ın  men ettiği işlerden uzak durdu mu bir düşünün ben hatırlatmasını yapayım. Özellikle dinimiz hoş görü ve güzel ahlaklı olunmasını buyurur  ülkeyi yönetenin  adil ve adaletli olması gerektiğini belirtir kul hakkı yenmemesini kin ve nefret içinde durulmamasını insanları bir  diğerinden ayrı tutmamasını harama tenezzül  etmemesini  komşularla iyi geçinmesini küfür  etmemesini devlet işlerine dini karıştırmamasını  emreder soruyorum size elinizi vicdanınıza koyun bu saydıklarım  sayın başbakanda var diyorsanız telefon açın bana bende  oyumu ona vermezsem adam değilim.

                       Evet yarın sandık başına gideceksiniz elinizi vicdanınıza koyun inadına  değil ülkenin muradına oy kullanın rejim değişikliği istemiyorsanız bu ülke bölünmesin diyorsanız yolsuzluklar son bulsun diye düşünüyorsanız şahsi çıkarlarınızı erteleyin  onlar size ne verdi ise devletin parası ile verdiler diğerleri belki daha çok verecek  bunu unutmayın. PKK olsun İŞİD olsun teröre dur demeyen kişilere bu devlette görev vermeyin. Tarihi fırsat yarın sandık başında vereceğiniz her karara saygım var ama  doğru kararınıza şükran ve minnet duygularım daha çok olacak bu vesile ile saygılar sunarım.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5248