YAPILMASI GEREKENLER‏

Sevgili dostlarım artık iktidara yüklenmenin bir faydası yok

 Sevgili dostlarım artık iktidara yüklenmenin bir  faydası yok. 17 aralık olayları bile lehine çeviren AKP si hiç konuşulmamalı yapılması gereken tek şey yüce millete sağlam projelerle inandırıcı sözlerle güvenilir insanlarla  yola çıkmak gerek. Bunu kimin yapması gerek tabi CHP sinin peki nasıl olacak işte sorun burada. Ben dilimin döndüğü ve düşünebildiğim kadarı ile bunu sizlerle paylaşacağım. Artvin ilinde ilk defa hezimete uğradık bunun ilk sorumlusu sayın vekilimiz Uğur Bayraktutan  niçin Artvin merkez dahil tüm ilçeleri kendi dizayn etmek istedi bir çoğunda başardı çok az  yerde üyeler karar verdi. Şimdi soruyorum kendisine  sayın Emin Özgül’ü seçmenler istemiyordu kendisi de pek istekli değildi ama sayın vekilimizin taraf oluşu ile Yücel Kurt gibi siyasetten gelen iyi bir CHP li ailenin çocuğunu ön seçimde geçtiler. Şavşat adayı sayın Köroğlu  yönetim istemiyor onunla seçim kazanamayız diyor kulak verilmiyor. Kemalpaşa beldemiz  ön seçim yapıyor üyelerin sağduyulu davranışı ile  doğru olan yapılıyor. Diğer bölgelerde merkez atanması oluyor  bazı yerlerde eski vekil yeni vekil çekişmesi yaşanıyor  ve tüm olumsuzluklar CHP sine  tarihi mağlubiyet  getiriyor.

                             Evet kimse kusura bakmasın ülkem uçurumun eşiğinde tek kurtuluş  halkın tamamını kucaklayan herkese saygı ve sevgi gösteren demokrasiyi önce partinin içinde uygulayan  bir kadroya ihtiyaç var bu zor dönemde  kimsenin tribünlere oynama hakkı yok. Artık geçen günlere yapılan hatalara takılıp kalmanın bir  anlamı yok yapılması gereken ilk şey tüm illerde ve ilçelerde  önümüzde seçimler var bu seçimlere ne  genel merkez ne de bölgenin vekilleri karışmamalı. CHP li üyeler başkanı ve  yönetimi özgür iradesi ile seçmeli bu millet vekilliği ve belediye başkanlığı adayları içinde öyle olmalı. Seçilen veya aday olanlara şunu söylüyorum herkesle barışık  değilseniz aday olmayın şöven duygusu taşıyorsanız hiç olmayın ben herkesi kucaklayan ırk, cins, din ayrımı yapmayacağım bu partinin bana değil ülkeme lazım diyorsanız eyvallah bende sizleyim.

                                   Sayın vekilim mecliste yapmış olduğunuz başarılı çalışmanızı alkışlarım ama ilimizde  başarısız olduğunuzu sizde biliyorsunuz  bunun ilk sorumlusu sizsiniz. Çünkü siz CHP sinin millet vekilisiniz kendi yarınlarınız için değil de partinin yarınlarını düşünseniz sonuç böyle olmayacaktı ama siz   zoru seçtiniz kendinizi düşündünüz bizleri üzdünüz  bunu bilin. Sayın genel başkanım ülkemin kaybedecek bir saniyesi  yok lütfen başbakana takılıp kalmayın onu tüm  ülke tanıyor biliyor muhalefetin inadına  oy veriyor yapmanız gereken ilk şey milletin tamamını kucaklayabilen  kadrolar oluşturmak ve  halkın karşısına proje ile çıkmak siz yapacağınız   işleri konuşun Tayip   Erdoğanı konuşarak milleti inatlaştırmayın. Önce bu  millet bu inadından  nasıl vazgeçer diye düşünün ve parti içi demokrasiyi önemseyin seçilecek kişileri sizler değil parti üyeleri tayin etsin. Sizde onlardan faydalanın arz ederim.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9080