YARGIYA SAYGI?

Sevgili dostlarım anayasa mahkemesinin son günlerde aldığı kararlarla doğrusunu yapmasına rağmen sayın başbakanın hedefi haline gelmesi bir ülkeyi yöneten kişiye uygun olmayan bir tavırdır .
 insan ister istemez ne  günler geldik  kimlere kaldık diye biliyor. Atatürk ve İnönü  aydınlığını yaşayan ulusumuzun  günümüz iktidarında ki karanlıkta tanışması gerçekten insanlara üzüntü vermektedir. Ulusal ilkelerde yaşamsal değerler de verilen ödünler  geleceğimize  ilişkin tehlikelerin büyüklüğünü ortaya koymaktadır. ulusça kurtuluş savaşları verilerek kazanılan değerler bir bir  elden çıkarıldığı gibi ilke, kavram, anlam, kurum, kuruluş, yapı olarak yıkıma uğramamış hiçbir değerimiz kalmadı sayın başbakanın Türk ulusu demekten kaçındığı günümüzde anayasa mahkemesine saygı duymuyorum sözü de eklenince inanın tüylerim diken diken oluyor.
Değerli okuyucularım insan hakları ve özgürlükler  düzeni demokrasiyi siyasal bağlamada yaşama geçiren erkler  ayrılığı ötelenmekle kalmadı en sağlıklı ulusal güvence olan yargı bağımsızlığı ve laiklik iktidarın el atmaları ve yanlış uygulamalarıyla yıkımla karşı karşıya kaldı. Bilimin ocağı üniversitenin özerkliği yansız bilgilendirme aracı medyanın yandaşlığı demokratik kitle örgütleriyle kamu kurumu niteliğinde ki meslek kuruluşlarına yönelik baskılar katlanılmaz boyutlara ulaştı son seçimde almış  olduğu oyun şımarıklığı içinde olan bu iktidar işine gelmeyen kararlar için yargı mensuplarına cübbenizi çıkarın  siyasete girin  demesi talihsiz bir sözcüktür. Millet ona verdiği gücü yargıya saygısızlık yap diye sanıyorum vermedi.
Evet gün geçtikçe muhalefet partileri çok sert açıklamalar yapıyor buna neden  olan iktidarın tutumu ve ben ne yaparsam doğrudur anlayışıdır. İnanın dünyada hiçbir devletin başbakanı yönettiği ülkesinin yargısı ve yargıçları ile uğraşmaz onların almış olduğu kararlara saygı duymuyorum demez. Ama maalesef  bizde deniyor. bizim millet bu tür kişileri seçiyor işte onun için başbakan her kuruma ve kişiye işine gelmeyince dikleniyor düşünüyor olsa yapmaz yarınlarda yargının derin yaralar içinde olacağını düşünememesi beni çok düşündürüyor. Evet aldığınız oya bizim saygımız var lütfen sizde ülkenin en büyük yargı kuruluşuna karşı  saygılı olun. Arz ederim.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5163