YARIN PİŞMAN OLMAYIN?

YARIN PİŞMAN OLMAYIN?
Sevgili dostlarım dayanın kurtuluşa az bir zaman kaldı 7 Haziran  seçimine artık sayılı günler  var on üç yıllık adaletsizliğe, hukuksuzluğa , kötü yönetime artık son denecek o gün inanın tarih sayfalarına altın harflerle geçecek. Halkı koyun yerine koyanlara la, insan görenlerin bir seçimi olacak evet millet olarak dünü çok çabuk unutan bir yapıya sahibiz ama bunlar öyle işler yaptılar ki yıllar geçse bile izleri geçmeyecek ve millet nefretle anacak . evet adil ve adalet olmayan bir seçim süresinin sonuna doğru geliniyor demokrasilerde her kes eşit haklara sahip olarak yarışması gerekirken maalesef  bizde yarışa katılanların arasında uçurumlar var iktidar partisi devletin tüm olanaklarını kullandığı gibi devletin yöneticilerini de yanlarında taşıyorlar, seçim afişlerinde yer veriyorlar inanı bana cumhuriyet tarihinin en adaletsiz bir seçim kampanyasının ardından sandıklara gideceğiz  ama orası bile emin değil her türlü filmin döndüğü günümüzde sandıkta her zaman oyla seçim kazanılmaz düşüncesi altında olanların var olduğu günümüzde kedilere  çok dikkat etmeliyiz.

         Değerli okuyucularım enteresan bir seçim olacak birisi iktidarını koruyup yargının karşısına çıkmamak için uğraşıyor bir diğeri barajı geçmek için çalışıyor, diğer kalan iki partinin biri iktidar olmak için diğeri oy oranını artırmak için mücadele ediyor geride kalanlarda tabela partisi olduğu için en ucuz yoldan reklamı için uğraşıyor böyle bir tablo ile karşı karşıya kalınmışken karar sahibi olan millet nasıl karar vermeli. Evet iş burada söz ve yetki halkın bu halk oyları ile ülkenin kaderini çizecek hem de öyle bir kader ki üç beş senelik değil bir ömürlük kader. Bana göre insanlar kadere inanmalı ama kendileri de bir şey yapmalı kaderde ne ise o olur diye beklememeli, kendilerini, çocuklarının ve ülkenin çağdaş yarınlarının kaderlerini bu günden belirlemeli ve iktidara koşan CHP sine oy vermeli . inanın bana bu seçimde CHP sine oy vermek için bir sürü neden var ama vermemek için ben hiçbir neden göremiyorum. Açıkladığı ekonomik programları ortada sayın genel başkan yalvarıyor bir dört yıl verin bana görev diyor bu sese kulak vermek gerek bir bakın bakalım neler yapacak bu süre içinde hep beraber görüp yaşayalım verdiği sözler tutmaz ise bir sonraki seçimde oy vermeyelim demokrasi böyle çalışır ve gelişir.
        Sevgili Artvin halkı sizler isterseniz başarır iki vekilin ikisini de  CHP sine kazandırırsınız ve örnek bir vilayet olarak tarihe geçebilirsiniz böyle bir fırsat her zaman ele geçmez şimdi tam zamanı lütfen bunu değerlendirin kendiniz için, ülkeniz için, geleceğiniz çağdaş yarınlarınız için, demokrasi ve parlamenter sisteminin devamı , bölünmez ülke yapısı için başarmalısınız bu  zor bir iş değil yük taşımayacağın, çay toplamayacağın, toprak sürmeyecek, odun kesmeyecek tek bir şey yapacaksın oyunu altı oka basacaksın. Evet kararı sizler vereceksiniz vereceğiniz her türlü karara ben  saygı duyacağım yalnız kara vermeden önce geriye doğru bir düşünün AKP iktidar döneminde gelişen olayları  tek tek gözden geçirin ve vicdanınızın sesini dinleyin  böylece sandığın başına gidin ve yarın pişman olmayacağınız şekilde oyunuzu kullanın saygılarımla.    tekrar
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4983