YASALAR‏

Sevgili dostlarım milyonlarca insanı bir arada huzur ve barış içinde yaşatmak için olmazlardan biri yasalardır hiç kimsenin yasaları bir kere delmekle ne olur deme lüksü olmamalı.

 Ülkeyi yöneten kişinin  herkesten çok yasalara saygı duymalı ben bu karara saygı duymuyorum  dememeli. Şimdi soruyorum birey olarak  yasalara uyuyor muyuz yasaların men ettiği işlerden uzak duruyor muyuz? Önce her yurttaş kendi kendisinin yargısı  olmalı ondan başka kişileri yargılamalı. Biz Gürcistan devletinin yasalarını eleştiriyor  oraya giden yurttaşlarımızın başına gelenleri yazıyoruz ama  burada yaşayan gürcü vatandaşı yasa dışı çalıştırıyoruz  onlara yasal olmamasına rağmen ev kiralıyoruz varsa hastamız hasta bakıcı olarak tutuyoruz çaylarımız yine onlara toplatıyor ameleliği  onlara yaptırıyoruz bunların hiç biri yasal değil ama yapıyoruz peki o zaman bu yaptığınız yasal değil diye niye ona buna kızıyoruz.

                    Değerli okuyucularım birileri inanmasa  bile bizim  ülkemiz bir hukuk devleti her yurttaş hukukun karşısında eşit haklara sahip bu ülkemizde kısmen uygulansa bile işin doğrusu bu şimdi soruyorum Hopa da yüzlerce yasa dışı insan  çalışıyor bunların çoğunluğu komşumuz Gürcistandan biz ne yapıyoruz onlar ne yapıyor biz yasamızı deliyor  onlar aspirin ilacı için bizi içeri alıyor ve diyor ki ver beş bin lira çık ne yapalım bu bizim meclisin aldığı karar diyor. İyi tamam alınan kararlara saygılı olalım diyelim ya benim ülkemde ki yasal kararlar ne olacak. Turist  olarak gelen çay toplayacak  ev tutacak hasta  bakacak v.s. v.s.  şimdi soruyorum yasayı delenler mi suçlu yoksa yasayı çıkarıp göz yumanlar mı?

                           Ey devletim yasaları siz çıkarıyor siz uymuyorsunuz biz  komşumuzdan soyuluyor, horlanıyor, potansiyel suçlu ilan ediliyor  sizler seyrediyorsunuz insanınıza sahip çıkmıyor bu zulmü çektiren devletin insanına çıkardığınız yasaları çiğnetiyor, görmüyor, duymuyor yasanın emirlerini yerine getirmiyorsunuz. Komşumuza gücünüz olduğu kadar yardım edin ama yasamızı çiğnetmeyin lütfen.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8517