YAYLA VE DENİZ ZAMANI?

YAYLA VE DENİZ ZAMANI?
Merhaba sevgili dostlarım yaz geldi bende korku başladı çünkü yazın insanlar denize giriyor ve yaylaya çıkıyor her yaz istenmeyen kazalar sonucu genç yaşta ölümler oluyor bu bir kader değildir yüzme bilmiyorsan kıyıda kalacaksın yaylayı seviyorsan gidiş ve dönüşlerde trafik kurallarına uyacaksın uykusuz araç kullanmayacak, alkolü direksiyona  geçmeyeceksin. Şimdiki gençlik pek laf dinlemiyor onun için aileleri çok dikkatli olmalı çocuklarının yaylaya gitmesine ve dönmesine eşlik etmelidir. Ben her yıl böyle yazı yazarım çünkü  acılar  yaşamış biriyim çocuk yaşta gençler ölümü seçtiler hepside trafik kazası  ne olur dikkat edin ben size yaylaya gitmeyin demiyorum tabi gideceksiniz o bir kültür bu kültürü yaşamak en doğal hakkınız buna bir sözüm yok ama  aklınız esiyor gece yarısı yola çıkıyor birde alkol olunca kaza kaçınılmaz oluyor buna dikkat edin diyorum lütfen anlayın beni   Hopa Taner Tosunoğlu’yu,  Çetin Akbıyık kardeşlerimi  ve diğerlerini unutmadı  ben hepsine Tanrıdan rahmet diliyor bu tur kazaların bir daha yaşanmamasını arzuluyorum.

        Sevgili ana ve babalar deniz ve yayla zamanı sizlere çok büyük görev düşüyor denize olsun yaylaya olsun tabi gidilir bu en doğal şey ama çocuklar yalnız bırakılmaz  gece yarısı yataktan kalkıp yaylaya gidilmez, ben laf anlatamıyorum çocuklara diyerek görevden kaçılmaz. Evet sevgili dostlarım bu sezon asla ölüm haberi almak istemiyorum her kes sorumluluğunu bilecek gidiş ve dönüşler trafiğe uygun yapılacak sonradan pişmanlık fayda vermiyor iş işten geçtikten sonra dövünüp ağlamanın bir faydası olmuyor dinimiz bile önce tedbir sonra tektir diyor sen önlemini al diğer işleri kadere bırak.

          Değerli dostlarım insanlar yaşaması gereken güzel günleri doya doya yaşamalı denize girmeli, yaylaya gitmeli, festivallere katılmalı, eğlenmeli, arkadaşları ile hoş vakit geçirmeli bunların hepsine eyvallah yalnız bunları yaparken işin dozunu kaçırmamalı etrafını rahatsız etmemeli seyahat esnasında alkol almamalı en azında araç kullanan alkolsüz olmalı alkol bardakta durduğu gibi durmuyor bir sürü belalar açıyor insanların başına. Denize giren arkadaşı ile denizin içinde şakalaşmamalı yüzme bilmiyorsa hava olsun diye açığa girmemeli kıyıda serinleyip çıkmalı ben her kese kazasız belasız bir sezon diliyor sevgiler sunuyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5034