YEMİNİNİZE BAĞLI KALIN

YEMİNİNİZE BAĞLI KALIN

YEMİNİNİZE BAĞLI KALIN

Sevgili okuyucu dostlarım, 1 kasım secimi yaşandı, kazanan belli,kaybeden belli aa yarınlarda neler olacak kimse bilmiyor. İnsanların bir kısmı umutla beklerken  bir kısmı da bana sıra gelir mi acaba diye tedirgin biliyorsunuz. AKP si kendini eleştiren kişilere hoş görü ile demokrasi çerçevesinden bakmıyor eleştiri yapanı susturma, çamur atma, terörist bunlar diyecek kadar acımasız olabiliyorlar. Her kandıkları seçim sonucu harika bir balkon konuşması yapıyorlar, sonra ise her şeyi unutuyor, insanları bölüyor, kutuplaştırıyorlar.  1 kasım soncu sayın Davutoğlu konuşmasında kardeşlik, birlik, beraberlik, demokrasi, parlamenter sistemin den söz etti konuşması beğenildi. Bende beğendim ama endişem sayın Davutoğlu nun kendi iradesine hakim olup olmayacağı yönden, yanılan ben olayım konuştuğunun arkasında onlar dursun, inanın en çok ben memnun olurum.

Sayın cumhurbaşkanım eski partiniz sizden sonra da iktidar olmayı başardı. Bu başarıyı sizlere mal eden kişiler her ne kadar varsa bile başarı gücü milletindir diyende var. Bana göre bu başarı demokrasinin başarısıdır. Siz şimdi böyle bir başarılı demokrasi ile kümsü kalacaksınız. Bu sistemi değiştirir başkanlık sistemi için bir şeylerden ödümle vereceksiniz. Sakın ola sayın cumhurbaşkanım ülkenin zirvesi size ait onu üstü bu ülke de yok Amerikayı Yeniden keşfetmeye kalkışmanın hiçbir anlamı olmamalı. insanları endişe içinde yaşatmaktansa demokratik ortamda demokrasiyle yaşatma devlet büyüğümüze yakışır bir görevdir.  Şu an anayasayı değiştirecek tek başına bir güç mecliste yok.Bu çoğunluğu sağlamak için Katillere ödül vermek bir şeyleri Vaat etmek asla doğru değil.

Evet yarınlarda meclis açılacak yeminler yapılacak sonrası edilen yeminlere rağmen  ona karşı durulacak başkanlık sistemi için arayış başlayacak Bakın beyler yemini etmeyin  ederseniz de delmeyin ettiğiniz yemin merasimin de başkanlık sistemi yok namusunuz ve şerefiniz üzerine edeceğiniz yemin inandırıcı olsun  ve tüm vekiller bağlı kalsın anayasa yapacaksınız özgürlükçü, demokratik, çağdaş bir anayasa yapılır Bunu başaramıyorsanız mevcut anayasa ve ettiğiniz yemine bağlı kalın.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4899