YEMİNİNİZE SADIK KALIN?

Merhaba değerli dostlarım bu gün partili cumhur başkanı
Merhaba değerli dostlarım bu gün partili cumhur başkanı yemin ederek görevine başlayacak çok tartışılacak bir süreden sonra yarınların neye gebe olduğunun bilmediğimiz ama tahmin ettiğimiz bir süreç yarın başlayacak. Dün A.K.P sinin genel kurulunda başkanlık yapan ve açıkça partisini öven işimiz daha bitmedi bu parti uzun yıllar il başında olacağını konuşarak daha ilk günden tarafsız olmayacağını belirten bir cumhur başkanı yetmiş beş milyonun cumhur başkanı olmayacağını açıkça olmasa bile sözleri  ile ima etti. Ben sayın Cumhur Başkanından çok bir şey istemiyorum namus ve şeref üzerine edeceği yemine sadık kalsın bana yeter çünkü o makam icra makamı değil bir çok beklenti içinde olmamıza hakkımız yok ama bir yurttaş olarak ülkenin bir numaralı koltukta oturacak olan kişinin edeceği yemine bağlı kalmasını istemem ona bir şey kaybettirmez sanıyorum ben hukuk devletinde yasaların bana vermiş olduğu kadar özgürlük  içinde isem ülkenin bir numaralı kişisi de ben yasa tanımam her şey benim deme lüksü  olmamalı.

                Sevgili dostlarım kendileri yazdılar,  kendileri halk oyuna oylattılar istedikleri yasaları çıkartılar şimdi kendilerine yetmiyor ve yasaları ihlal ediyorlar böyle bir ülke yönetiminin bir örneğini bana dünyada gösterin de ben de öğrenmiş olayım. Meclis başkanı yasal görevini yapmıyor, vekiller Tayyip beye biat ediyor o ne derse yasa odur diye düşünüyor olan Türkiye Cumhuriyeti devletine oluyor millet olarak belki birileri hak ediyor ama T.C devleti olarak bizle bunu hak etmiyoruz (HZ: PEYGAMBER) efendimiz bile bir hukuk bir ibadete eş değerdedir derken bunlar tam tersi her şeyi Tayyip beydir demeleri  dinimize bile ters düşen bir vakadır. Bunların günahlarına ortak olmak istemiyorsanız 2015 yılında yapılacak olan genel  seçimlerde artık yeter siz çok böbürlendiniz  unutmayın sizden büyük (ALLAH) var demeniz lazım. Devletin başı falanca kişi toplantıya gelir konuşursa  ben katılmıyorum diyerek oyuncağını kaybetmiş çocuk gibi ağlamaya hakkı varmı evet adli tatil bitti yeni dönemin açılışında Cumhur başkanının istemediği adam Türkiye barolar birliği başkanı Yargıtay adil bir karar verip evet barolar birliği açılışta konuşacak diyerek doğru bir karara imza atmasına rağmen Cumhur başkanı alınan karardan hoşnut olmadığı için davete icap etmiyor oysa davete icap etmek dinimizin geleneğinin vaz geçilmez kaidelerinden de biridir.

            Değerli dostlarım hukuk demokrasi gibidir gün gelir her kese lazım olur nasıl ki  demokrasi kendini sevmeyen bu insanları on iki yıldır iktidar yaptı, onu araç olarak göreni Cumhur başkanı seçti halkta gün gelecek kendi içinde doğrusunu yapacak bu gün Yargıtay ın  yaptığı gibi. Evet Yargıtay doğru bir kararla barolar birliğinin başkanı gelecek ve konuşacak dedi peki diğer hukuk birimleri neden görevini yapmıyor da yasa, hukuk tanımayan kişiler karşı dur demiyor anlamış değilim. Evet sayın Cumhur başkanım bu gün resmen daha önce seçildiğiniz bu kutsal görevi devir alacaksınız sizden son isteğimi bir kez daha istiram ediyorum edeceğiniz yemine bağlı kalın yada yemin etmeyin  sizin için nasıl olsa  hukukun üstünlüğü kavramı bir şey ifade etmiyor.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 4924