YİNE Mİ YALAN?

Merhaba değerli okuyucularım seçimler yanaştıkça oyunlar oynanan ‘maya hız veriliyor
 Merhaba değerli okuyucularım seçimler yanaştıkça oyunlar oynanan ‘maya  hız veriliyor  iktidar partisi Hopa ilçe teşkilat iş vereceğiz diye yüzlerce insanı partilerine kaydetmeye başladılar, adamlar hiç kimseye iş vereceğinden değil ama sözle , kandırarak bu tür işler yıllardır yapıyorlar insanlar umut dağıtıp sonrası onları umutsuz görmek mutlu ediyor bunları. Bakın beyler demokrasilerde seçim bir sınavdır kişilerin daha önce yaptıkları  işlerin değerlendirilmesi sonucu sandıkta oyları ile hesap sorulmasıdır. Seçim süresi adil ve adaletli olunması insanlık gereğidir, sizler seçime beş ay kala iş vereceğiz sözü ile insanları kandırmak , onları sömürmek, duyguları ve inançları ile oynamak ayıptır, günahtır, adaletsizliktir. Evet demokratik seçimlerde her kes eşit yarışır sonucuna saygı duyar hile ile adam kandırmakla, iş vereceğiz sömürüsü ile olmaz.  Bu gün devleti siz yönetiyorsunuz tabi buna yönetmek denirse ne hakkınız var devletin gücünü siyasi emelleriniz için kullanmaya sizden olmayanlar, size kayıtlı bulunmayanlar bu devletin vatandaşı değimli? O sömürdüğünüz benim kutsal diye baktığım sizlerin çıkar için kullandığınız İslam dininde insanlara umut verip onlardan çıkar sağlamak  Adil mi ?, devleti yönetenlerin görevi ayrım yapmadan vatandaşına iş ve aş vermek değilmi.

             Sevgili dostlarım karanlık düşüncelerin sahiplerinin tek amacı vardır kendi işeri görülene kadar ayıya bile dayı demek  işte Hopa ilçe teşkilatı da bunu yapıyor vatandaşın hakkı olan iş ve aşı kendilerinde olduğunu sanıyor , yalan konuşuyor demokratik seçimleri çirkinleştiriyor. Siz siz olun bunlar kanmayın bunlar için oy vermek bunlara  yetmez ancak bunlar gibi olacaksan , onlar gibi düşünecek ve yaşayacaksan, onların liderlerine BİAT edeceksen, ülkenin bölünmez bütünlüğüne bölünmesi için katkı sağlayacaksan, yapmış oldukları tüm olumsuzluklara rağmen bunları alkışlayıp yalakalık yapacaksan  git onlar kayıt ol çünkü bizde yer bulamazsın bu düşüncelerle. Evet ben daha önceleri de yazdım bunlarla her kulvar da yarışmak mümkün değil bunlar emellerine ulaşmak için her kılığa girer her sözü verir demiştim işte ilçemde başladılar işi gücü olmayan yurttaşlarım şimdi geldi akıllarına üç dönemdir bu ülkeye kan kusturdunuz , itibarını beş paralık ettiniz terör örgütü ve  içindeki hainleri ile bile barıştınız ama laik Türkiye cumhuriyetini savunanlarla bir türlü barışamadınız, yalnız seçimler de barışık gözüktünüz ve o insanlara iş vereceğiz diye kayıt ettiniz partinize neden kayıt etmeden iş sözü vermiyorsunuz?  

              Bakın beyler her kes seçilmek ve seçimi kazanmak için yarışa çıkar bu iktidar içinde muhalefet içinde geçerlidir burada önemli olan adam gibi yarışmak ve eşit şartlarda halkın karşısına çıkmak önemlidir sizler bu güne kadar bu insanlara bir şey vermediğinizi anlamış olmalısınız ki bu gün iş vereceğiz diye onları kandırmaya, umutlarına ışık tutmaya çalışıyorsunuz bu devlet kimsenin tapulu malı değil hele sizin hiç değil, milleti kandırmakla üç döneminiz geçti doymadınız mı yaptıklarınızla utanmadınız mı, daha ne kadar daha bu milleti sömüreceksiniz artık şapkanız düştü keliniz göründü ne kadar hile hurdaya baş vursanız bile bu ilçeyi kazanamazsınız burada yaşayan insanlar yasların el verdiği süre özgürce barış içinde yaşayacaklar, onlar sizlerin barışını çok iyi bildiği için asla size kanmayacaklar, aç kalsalar bile sizlerden aş iş istemeyecekler , partinize ve liderinize BİAT etmeyecekler birey olarak yaşamlarını sürdürecekler bunu böyle bilin ve ağa babanıza da söyleyin.. seçimlere gölge düşürecek hiçbir işin arayıcısı da olmayın .   

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 5242