YORGUNUM‏

Evet sevgili dostlarım böyle bir başlık atmak istemezdim ama yıllardır sizler için, ilçem için, ülkem için

   Evet sevgili dostlarım  böyle bir başlık atmak istemezdim ama yıllardır sizler için, ilçem için, ülkem için yazdım bu gün de kendim için yazıyor hislerimi, borçlarımı, sevgililerimi, sıkıntıları mı sizler ile paylaşmak istiyorum. Sizleri kendimden çok seviyorum yeminle bunu söylemek istiyorum ama sizde beni yoruyorsunuz, hiç destek olmuyorsunuz. On yılı aşkındır yazı yazıyorum tek amacı adam  gibi yaşamak, yanlışların, hainlerin, ırkçıların, bölücülerin, çıkarcıların suçlarını ortaya çıkarıp sizlerin  görmesi için ben bunları yazarken birileri gibi kutsal varlıkları öne atmadım. Kadınları gibi kutsal kişileri çıkarım için değerlendirmeyi kendime yakıştırmadım. Kendim için iş aş istemedim. Benim mücadelem  laik bir millet onurlu insan olmak oldu. Şimdi herkesten tek şey istiyorum çıkarlarını değil ülkelerini düşünsünler, günlük yaşamlarını değil çocukların yarınlarını hazırlasınlar, bölünmeyi alkışlayıp birlikte olmayı kendilerine zulüm görmesinler.

                    Sevgili dostlarım  ben bedel ödemiş işkencelerden geçmiş hücre yatmış bir arkadaşınızım  kısacası bedel ödemişim  tüm çektiklerim halkım için varsa hakkım helal olsun. Tüm bu çektiklerimin karşılığında halkımdan tek şey istiyorum. İş, aş, para, pul makam değil bizi biz yapan değerlerimize sahip  çıksınlar. İlkler, örf ve adetler, bize bırakılan Cumhuriyet, çağdaşlığı  gösterilen yol  işte buralarda beraber olalım. Dini, imanı, kadının göz yaşını ortaya atıp padişahlığı devam ettiren bu iktidara karşı birlikte olalım tek arzum bu. Evet yorgunum ama suskun değilim, susmam da mümkün değil.  Beni benden olmayanların yormasını anlarım ama benden  olanların durumlarını yarın anlamam  işte onlara da iki sözüm var. Seçimden sonra nerde hata yaptık  diye sakın ola toplanmayın. Hatalarınız var ise seçime kadar görün ve milletin huzuruna çıkın. Seçimler parti örgütü ile örgüte mensup üyeler ve halkın kol kola girmesi ile başarıya ulaşır. Bunu  başaramayacak olan hiçbir örgüt  halkı temsil edemeyeceği gibi seçim   sonuçlarında da başarılı çıkamaz.

                               Evet gün geçti yarın ne olacak diye bekleme günü değil herkes bir şey yapmalı bu seçimlerde bu iktidarın başarılı olmaması için her yurttaşım  bir adım atmalı.. iktidar belediyeleri almak için bakanları seferber etti. Aday gösterdi peki biz ne yapıyoruz çalışan, üreten, vardan yok eden Hopa  belediyesi gibi bir kurumu  eleştiriyoruz, küsüyoruz, darılıp kırılıyoruz. Ülkenin içinde bulunduğu zorluğu görmeden  üç beş kuruşluk çıkar için bindiğimiz dalı kesiyoruz. Büyücüler devreye girmiş konuşuyorlar ilçem hakkında yorumlar yapıyorlar, Hopa yı alacağız diye söylüyorlar bu konuşmalar beni yormuyor. Onları konuşturan dün yanımızda duranlar beni yoruyor. Şimdi tüm Hopa lı seçmenlere sesleniyorum Cumhuriyet tarihi boyunca böyle çalışan bir belediye  gördünüz mü, inançlı olduğunuzu düşündüğüm için soruyorum. Nankörlük edecek misiniz yoksa dik durup adam gibi yapılan işlere sahip çıkacak mısınız. Kendini solda gören herkes  diğer görüşteki  arkadaşların alkışladığı bu hizmetleri görmeden gelip kendilerine bir şeyler arayacak mı. Hopa ilçesi dünyaya mal olmuş bir marka bu değeri bilip korumak için  yanımızda olmayan dostlarımız üzüyor beni hiç kimse hesap içinde olmasın gün hesap günü değil birlikte olup bu iktidardan kurtulma günü. Yarınlarda çocuklarınıza hesap vermek  zorunda olmak istemiyor iseniz  bu gün akıllı olun  çıkarlarını değil çocuklarınızı düşünün.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9629