ZOR KARAR‏

ZOR KARAR‏

Merhaba değerli dostlarım son yıllarda mutluluğu, yaşamı, sevmeyi, hoş görüyü, barışı unuttuk ölüm ve vahşete tanık oluyoruz. Sınırımıza beş yüz metre mesafede sokak savaşları sürerken İŞŞID kapıları çalıyor ölüm, katliam havan topları şarapnel parçaları. İnsan duyarlılığı yok olmuş sözde Müslüman olan terör örgütü yakıp, yıkıyor. Son bahar yağmurlarında toprak kokusu olurdu o yok olmuş yerini barut ve kan kokusu almış, ölüm ucuzlamış kol geziyor, paylaşım, barış , mutluluk , insanca yaşama duygularımız körelmiş, emperyalizmin kucağına düşmüş uluslar, mezhep çatışmalarıyla, sömürü düzeninin çarklarında  yitip giden ey insanlık , yeter artık kalk ayağa  Ortadoğu’ya  doğru bir başını çevir, çevir ki ölümleri göresin, göresin ki belki insan olduğun aklına gelirde karınca adımı  olsa da barış için belki bir adım atarsın. Kobani de bir vahşet yaşanılıyor ölenlerin   ırkı, cinsi, mezhebi beni ilgilendirmiyor insanlık ölüyor  gözlerinizi iyice açın ve insanlık adına ne gerekirse onu yapın.

            Sevgili dostlarım yanı başımızda bir katliam yaşanılıyor birileri işi farklı yönlere çekmek istiyor İŞŞID ile PKK nın Suriye’deki kolu PYD savaşıyor Türkiye de yaşayan Terör örgütünün uzantıları da  Türkiye yardım etsin diyerek sokakları işkal ediyor yakıyor, yıkıyor sen hem yardım isteyeceksin hem de Türk  devletine zarar vereceksin  hani devlet kurmak istiyordun bağımsız  Kürdistan kuracaktın Türkiye den ayrılacaktın sen bir avuç terör örgütü ile baş edemiyorsun ama Türk devletine kafa tutabiliyorsun madem gücün yok ne devletinden söz ediyorsunuz kos koca Türk devleti dururken neden can alıp milyarlarca zarar ettiriyorsun bak kürt kardeşim gel beni dinle PKK bir terör örgütüdür İŞŞD ile hiçbir farkı yok ona destek verme  zor bir coğrafyada yaşıyoruz bizden ayrılırsanız sürüden ayrılanı kurt kapar misali kaparlar sizi bu gün İŞŞID yarın başkası ama ayrışmadan beraber yaşamanın tadı tuz ve gücü varken neden alevlerin ortasında dans ediyorsun. Şunu açık ve net olarak yazıyorum kendinizi terör örgütü ile ayırmadığınız süre barış beklemeyin açılım falan dediklerine de inanmayın .

             Değerli dostlarım çok zor bir dönemin içinde bocalıyoruz bir taraftan İŞŞID denen terör diğer taraftan PKK Kobani de kürt katliamı yapılıyor evet doğru ama biz ne yapabiliriz PKK silahları bırakır Türk devletine baş kaldırmadan vaz geçer her kes gibi yasaların ön gördüğü şekilde yaşamaya  başlarsa işte o zaman bir şeyler olabilir ama şu an mümkün değil biz bir devletiz terör örgütü ile birlikte İŞŞID denen canilere karşı savaşamayız. İktidarın dış politikada ki  eksikliği ülkemizi zor duruma  soktu gerçekten radikal bir karar vermek çok zor Ortadoğu bir  cehennem onu içine girmek için çok düşünmemiz gerek hele içimizdeki PKK belası var oldukça onlarla birlikte omuz omuza İŞŞID değil hiç kimse ile savaşamayız.  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 8388