ZOR YAZIM‏

Sevgili dostlarım en zor yazılarımdan birini yazmaya çalışacağım. Biliyorsunuz mart 2014 tarihinde tarihi bir seçim var

 Sevgili dostlarım  en zor yazılarımdan  birini yazmaya çalışacağım. Biliyorsunuz mart 2014  tarihinde  tarihi bir seçim var tüm Türkiye  bu seçimlerin sonunda yeniden dizayn  edilecek gibi görünüyor  onun için  bu iktidara karşı tek yürek  olunmasa  bile tek oy  kullanmalı. AKP sine  alternatif olan ana  muhalefet partisi CHP sin de  birleşmeli. Ülke  genelinde   böyle bir oluşum  gelişir ve  hayata geçirilirse  inanın AKP si  yüzde otuzları bile bulamaz geldikleri gibi giderler.  2014 seçimleri ideoloji veya başka  bir düşüncenin sayısal hesabının yapılacağı bir seçim değildir. Bu iktidardan  kurtulamadıktan sonra hiç kimse özgürce kendini anlatamaz. Hiçbir konuda demokratik tepkilerini sokağa yansıtamaz. Dünyanın en değerli devrimci liderleri bile  bir ülkede devrim yapacaksan  sana yakın olan bir partiyi desteklemelisin der.

         Evet yazımın başında zor yazım dedim. Nedeni şu geçenlerde sol oluşumun  bir araya gelip günlerdir  Hopa için  ne yapabiliriz insanları nasıl daha  güzel yaşatabiliriz. Halkçı bir belediye  nasıl oluşturabiliriz düşüncesinin tartışıldığı  toplantıya  katıldım. Katılımcılar pırıl pırıl insanlar demokrasiyi  benimsemişler, bir birlerine saygılı ilçeleri için  kafa yoruyorlar, zamanlarını harcayıp bir şeyler yapmak istiyorlar  iyi niyetli olduklarını gördüm keşke onlarla birlikte olsa idikte  seçimlerde yarışmasa idik  diye düşündüm. Ben AKP si  ve onlar gibi  düşünen kişilerle  her kulvarda yarışır çekinmem ama aynı düşünce içinde  olduğum  arkadaşlarımla  yarışmak beni  inciltiyor,  direnişimi kırıyor, ülkeyi bölmek isteyen  kimliğimizi, ırkımızı sorgulamaya  kalkan  bu iktidara karşı yalnızlaştırıyor. Şayet ülkem  bağımsız olsa demokrasi olmazlardan  biri olarak  düşünülse, ırkçılık, bölücülük olmasa bu yazıyı  yazma zorunda kalmazdım. Umudu   mu yitirmek  istemediğim için  beklentimi  tekrarlıyorum.   Bu seçim biz kaç kişi  olmuşuz düşüncesi  ile  güç ölçme seçimi değildir. Kaybeden ülke olduktan sonra ne sizin  sayınızın  önemi  var ne de  bizim  ama birlikte olmamızın  ihtiyacı ülkemin kaybedecek zamanı olmadığı için şart.

              Sevgili dostlar dereler denize akar, denizler  taşar gelin birlikte dere olalım denizleri taşıralım  bu iktidardan ülkemizi kurtaralım. Olayları  kişilere indirgeyip bir başarı  sağlayamaz, dereyi geçerken at değiştiremeyiz. Sizleri çok iyi tanıyorum çünkü bende aranızdan geldim. Düşünceleriniz halkın mutluluğu  için olduğunu biliyorum. Halkınız için mücadele ettiğinizi de canı gönülden inanıyorum. Ama sizde  bana inanın ki  bu iktidardan  bu ülkeyi kurtarmadıktan sonra ne halkımız   ne de bizler mutlu  olamayız. Biz bir aileyiz önce bunu bilelim ve ailemizi yok etmek isteyen  AKP zihniyetinden  kurtulmak için  birleşelim. Ben hiçbir partinin  sözcüsü değilim. Sizler gibi bende düşüncelerimi  dile getiriyor, halkımın  çağdaş, aydınlık günlerini görmek istediğim için yazıyorum.  Beni lütfen sol oluşum yanlış  anlamasın onları etkilemek için  bu yazıyı kaleme almadım. Bende bedel ödemiş  on iki eylül ihtilalin de  işkencelerden geçmiş hücre yatmış  biriyim. Çok zor dönemlerden geçtik ama  hiçbir gün birbirimize  ters düşmedik.  Şu an  tehlikeli oluşumun içindeyiz. Bu ayrılık ikimizi de ağlatır marka  olan ilçemizi sıkıntıya düşürür. 2014 bir nisanında  nisan  şakası mı bu acaba  diye düşünmek istemeyenler 30 mart  2014  tarihinde  mevcut  Hopa  belediyesine oy vermeli diye düşünüyor herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 9106