• Ana Sayfa
  • »
  • ABD FETÖ’YÜ NEDEN VERMİYOR?

ABD FETÖ’YÜ NEDEN VERMİYOR?

ABD FETÖ’YÜ NEDEN VERMİYOR?
Değerli dostlar; Zor yıllarda yaşıyoruz. Her geçen yıl, bir öncekine rahmet okutur hale geldi. Bakın bir ülkede huzur ve güven ancak vatandaşın devletine güveniyle gelebilir. Çünkü devletiniz güçlü, sağlamsa, millet olarak siz de özgüveniyle, çalışma şevkiyle, insanlar arasındaki gerek bireysel, gerek toplumsal iyi ilişkilerle, o ülke yükselmeye başlar. Devletleri güçlü yapan ise hükümetler, yani idarecilerdir. 
Türkiye Cumhuriyeti 29 Ekim 1923 yılında bütün dünyaya karşı ilan edildiğinde İngilizlerin cebinde Sevre maddeleri yazılı metin duruyordu. Bunu bir gün önünüze koyacağız diye açıkça tehditte bulunmuşlardı!. Ama onlar bunu söylerken nasıl yapacaklarını ta o yıllarda aynı anda kafalarında düşünüyorlardı. Yıl 2017 olmuş. Türkiye maalesef bu harici ve dahili düşmanların kıskacında!. Uyguladıkları yöntem, parçala, böl ve en kolay kısmı yut!.  Öyle oyunlar oynanıyor ki;  Ayının kırk oyunu daldaki panta için misali, ne kurgular, ne filmler, ne senaryolar yazıyorlar.
 NATO ÜLKELERİ İMZA ATTIKLARI KENDİ MADDELERİNE UYMUYOR!
Değerli dostlar; FETÖ denen şarlatan nerede yaşıyor? Amerika’ya neden kaçmıştı? 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunacak gücü ve cesareti nereden buldu? NATO üyesi olan Türkiye Cumhuriyeti’ne darbe girişiminde bulunuluyor, , bir başka NATO ülkesi hatta kurucusu ABD bu teröristi vermiyor!.. 
Oysa NATO maddeleri içinde, Herhangi bir NATO ülkesine yapılan saldırı, terör olayları tüm NATO ülkelerine yapılmış sayılır” maddesi var.  Eyyy!.. Amerika, bu maddeyi neden uygulamıyorsun? Sonra terör Örgütü PKK’nın Suriye Kolu YPG, PYD’yi  terör örgütü saymıyorsun!. IŞİD ile mücadelede Türkiye’yi tek başına bıraktınız!. Koalisyon böyle mi oluyor? Ateş beni yakmasın, Ben havadan gelip geçerim!
TRUMP GİRMİŞ OLDUĞU ÜLKELERDEN ÇIKSIN ONDAN SONRA SINIRLARINI KAPATSIN!
 Başkan Trump göreve gelir gelmez, Amerika’ya 7 İslam ülkesinin vatandaşlarına giriş yasağı koydu. Amerika’nın Meksika sınırına duvar örme kararı aldı. Ama Amerika 170 ülkede bir şekilde faaliyette. Ama petrol şirketleriyle, ama maden şirketleriyle, ama asker, üsleriyle, ama  başka bir  alavere ile!.. O zaman sizde mütekabiliyet esaslarını uygulayın ve ördüğünüz duvarın arkasına geçin!. Ortadoğu’dan çıkın mesela, Irak’tan,  Katar, Dubai,  Suudi Arabistan, Sudan, Fas, Tunus, Cezayir’den, Afganistan, Pakistan, Hindistan, Gürcistan’dan çıkın ve 20 bin km uzaktaki ülkenize dönün!. Bunu yapabilir misin Trump efendi?  Allah’tan Amerika’da hakimler var,  bağımsız yargı var. Ya onlar da olmasalar?.. Vay dünyanın başına. Hangimiz güvende olabiliriz ki?
….
LALE AFİŞİ ATAPARK TABELASINI YAKLAŞIK 1 AYDIR KAPATMIŞ DURUMDA!
Derin mevzulardan çıkıp, birazda kolay olanı yazayım. Artvin Belediyesi Artvin’in 7 Mahallesine onların yalancısıyım, inanmayan gidip sayar 77 bin lale dikeceğini açıkladı. Bunun için bir afiş yaptırdı. Afişi yer bulamadığı için Atapark yazan tabelanın üstüne astılar. Artvin’de yer mi var ki adamlar başka yere assın değil m?  Hele de çok önemli olan “Laleler” ekiliyor. Aslında bunu valilik meydanında daha büyük afişle anlatmaları lazımdı. Lalelerin şanı çok büyüktür. Hollanda bizden aldı ama geçimini laleye bağladı. Bundan inanılmaz miktarda döviz kazanıyorlar.
ARTVİN’İ UÇURURUZ DEDİLER UÇURUYORLAR!
Artvin Belediyesi yen, başkanı ve yönetimi 3. yılına girmek üzere. 30 Mart 2014’te karlı soğuk bir gecede zafer kutlamaları yapmışlar ve konuşmanın ardından 2 rekât şükür namazı kılmışlardı. Artvin Halkı yeni belediyeden Hz. Musa’nın asasının mucizelerini bekliyordu. Çünkü Kadir ağabey mitingdeki konuşmasında; “Artvin nedir ki? İstanbul’un en küçük mahallesinden de küçük. Biz Artvin’i bir haftaya uçururuz!” demişti. Beklentiyi en üst çıtaya çıkarmıştı.
 Elhamdülillah, Artvin uçmadı ama Artvin insanı yavaş yavaş uçmaya başladı. Kimi batıya göç ederek kimi ahret istikametine. Artvin’in nüfusu düşmeye devam ediyor. Neden acaba?
Belediye cenaze hizmetlerini eski belediyeye göre artırdı. Mezar kazımayı,  cenaze sahiplerine pide ve ayran ikramı gibi hizmetleri ekledi. Bu güzel bir şey.. Doğru ve güzel olana da teşekkür etmek insanlık erdemindendir. Ama genel olarak baktığımızda başarısız bir 3 yılın geride kaldığını açıkça görüyoruz. Bunu nerden biliyoruz. Vatandaşların şikâyetinden, serzenişinden…
ARTVİN GİRİŞ YOLU PROJESİ HER HALİYLE BİR UCUBEDİR!
Artvin’in giriş yolunda uygulanan ucube proje o yolu mahvetti.  Koca ve iğrenç bir beton baraj misali bir yükselti gören herkesi şoke ediyor. İlle de oradan bir alternatif şehir girişi yapılacaktıysa, üstten şimdi geçiş verilen yolu iyileştirerek de buradan geçebilirlerdi. 
Bakın yükselti arttıkça manzara daha çok çirkinleşiyor! O kadar güzel bir giriş yolu nasıl bu şekilde yok edilirdi? Siz bunu gerçekten beğeniyor musunuz? Gece başınızı yastığa koyduğunuzda” Çok güzel bir iş yapıyorum. İçim rahat. Süper bir alternatif yolumuz olacak. Artvin artık rahat edecek” diyebiliyor musunuz? Üstelik bu berbat proje Atapark’ın da bir kısmını ortadan kaldırıyor. Yani kötü başlattığınız bu proje maalesef birçok olumsuz yönü ile Artvinlilerin hayal kırıklığı ve hayıflanması oldu. Sizce?..
ESEN KALIN
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 3995