• Ana Sayfa
  • »
  • KOCATEPE 1404 tl`Yİ AÇIKLAMALIDIR!

KOCATEPE 1404 tl`Yİ AÇIKLAMALIDIR!

KOCATEPE 1404 tl`Yİ AÇIKLAMALIDIR!Artvin Belediyesi taşeron işçilerin maaşlarını asgari ücrete düşürerek,Türkiye genelinin en düşük maaşını vermeye başladı.Tabii her şey ateş pahası zamlanıp giderken işçilerin maaşının düşürülmesi çalışanlara tam bir şok yarattı. Belediye  bununla ilgili hiç bir açıklama yapmadı Sanki yaptıkları sıradan, basit bir şeymiş gibi Eğer maaşı düşürülecekse artırdığınız ve sayıları 20`ye ulaşan müdürlerinizden 300-500 azaltıp, bu dar gelirli, sıkıntı içinde yaşam mücadelesi veren emektarlara verseydiniz vallahi de billahide  cennetlik iş yapardınız. Artı  herkes te size saygı duyar yürekten alkışlardı e,şimdi ne oldu? Taşeron sistemiyle hizmet alımından çalışan enekçilerin çocukları yarı aç yarı tok gezmeye devam edecekler. Bayramlık elbise alamayacaklar yani onların  daha da yoksullaşmasına siz sebep oldunuz. Helal olsun. Ben de sizi alkışlıyorum. Budur! Bir de bunun yasal zemini nedir? Yani her yıl memurlar mutlak zam almak için masaya otururken ve %3,4`ta olsa alırken,bu çocukların maaşını tersine siz nasıl indrdiniz? Sonra kendinizce uydurduğunuz içerdekiler ve dışarıdakiler diye emekçileri ayırdınız Kendinizce haklılık kılıfı buldunuz! Bunun ne hukuki ne de etik bir dayanağı var!
Değerli dostlar,  ilkokuldan başlayan eğitimimizde tüm öğretmenlerimiz bize doğru insan olmayı öğretti Mazlumdan yana olmayı, yalan söylememeyi, hakkı hukuku gözetmeyi, yanlış yapanları uyarmayı en önemlisi doğruyu söylemekten çekinmemeyi öğretti. İlkokul Öğretmenim Şavşat Yoncalı Köyü`nden Mikail Doğan  bize bunu öğretti. Oratokul Lise öğretmenlerimiz hepsi iyi insan olmamızı öğretti dürüst ve doğru insan olmanın faturasının ağırlığını da anlatmıştı.  Şimdiki öğretmenler de aynı şeyleri anlatıyorlar Peki o zaman bu kadar  bozuk bir dünya nasıl oluyor Neden bu kadar  adaletsilik var? 1.404 TL ile nasıl geçinilir? birisi bunu izah etsin İkincisi Artvin`deki diğer  belediyeler il içerisinde en düşük ücret verenler hangisidir? İktidar beledyesi ile Artvin bir haftaya uçacaktı Ne oldu? Önce çalışanlar uçtu Zam alacaklarını  beklerken  maaşlarını düşürdünüz. Tabii haklıısnız Belediyenin parası bitti galiba!Ama müdürlerinizin, sizin maaşlarınızda bir düşürme söz konusu değil!  Ben bunu ilk duyduğumda açıkçası inanmadım Kamera şakası sandım Çünkü hayatımda duymadığım bir şey bu Baktım şaka  değil, çok ciddiler O zaman ben bu yazıyı kaleme alma görevim var Böyle bir haksılzık karşısında gazeteci de susar da  görevini yapmazsa tuz koktu demektir  Artvin Belediyesi hem çalışanlarınıza hem Artvin Kamupyuna bir açıklama borçlusunuz. Biz yaptık oldu diyerek olmuyor. Asgari ücret asgari yaşam ne demektir ben çok iyi biliyorum. Damdan düşenin halinden damdan düşen bilir Her ay sonunda 5 bin Tl, 7 bin tl cebine indirenler bizi anlayamaz Allah`tan korkanlar bunu düşünür ve bu tertemiz alnı terli, mücizesini gerçekleştiren insanlara saygı duyar. Yapacağınız açıklama bana yapılmış olmayacak. Mağdur olmuş bu insanlara yapılmış olacak.
1.404 tl`YE GEÇİMİLİP GEÇİNİLMEDİĞİNİ ÖĞRENMEK İÇİN SİZ BU AY BANKADAN SADECE 1. 404 tl ÇEKİN O ZAMAN BU İNSANLARI ÇOK DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1095