DOLAR 18,6304
EURO 19,4941
ALTIN 1.060,87
BIST 5.000,14
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Artvin 10°C
Çok Bulutlu
Artvin
10°C
Çok Bulutlu
Per 11°C
Cum 11°C
Cts 11°C
Paz 11°C

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİNDE TOPLU SÖZLEŞMEDE MUTLU SON!..

Artvin Çoruh Üniversitesi 4d çalışanlarını mutlu eden Toplu sözleşme imzalandı. Bu sözleşme ile maaşlar sosyal ödeneklerle birlikte 4 bin TL’nin üzerine çıkarılmış oldu.
Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü ile Öz BÜRO İŞ arasında Seyitler yerleşkesi AÇÜ rektörlüğünde toplu sözleşme imzalandı. Toplu sözleşmeden dolayı AÇÜ 4D çalışanları memnuniyetlerini dile getirdi. AÇÜ ve Öz Büro İş Sendikasına teşekkür etti.
İmza töreninde işveren tarafı olarak Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin, AÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kibar, AÇÜ Genel Sekreteri Mehmet Peker, AÇÜ İdari Mali İşler Daire Başkanı Ersin Genç, AÇÜ Personel Daire Başkanı İlyas Erdem, AÇÜ Kurumsal avukatı Elif Işık Paçacıoğlu katılırken, Sendika adına ise Öz Büro İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Aynur Micik, Öz Büro İş Artvin İl Başkanı İrfan Gülle, İşçileri temsilen Serhat Polat ve Erdem Düzcan katıldı.
AÇÜ 4d çalışanları Toplu Sözleşme İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin,
“Artvin Çoruh Üniversitemizle Öz Büro İş Sendikası arasında varılan anlaşma sonucu 4d çalışanlarımızla ilgili bugün karşılıklı olarak imzalar atılmış oldu. Bizim bütçemizi de çok sarsmayacak dengeli, adil bir anlaşma oldu. Çalışanlarımıza Hayırlı olsun.”dedi.
Toplu sözleşme sürecinde Üniversite adına görüşmeler yapan Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kibar yaptığı açıklamada ;
“Bir hafta önce yaptığımız ön görüşmelerde sizlerin isteklerini aldık. Üniversitenin düşüncelini sizlerle paylaştık. Bu görüşmeler sonucunda sayın hocamızın söylediği gibi, umarım çalışanlarımızı da memnun edecek Sendika yetkililerin de “evet” diyeceği, Üniversitemiz tarafından da sürdürülebilecek olan bu anlaşmayı imzalamış olduk. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.” dedi.
Öz Büro İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Aynur Micik, Toplu Sözleşme nedeniyle yaptığı teşekkür konuşmasında;
“Sayın hocam öncelikle Genel Başkanımız Abdulbaki Gül Baba’nın size selamlarını iletmek isterim. Bu toplu sözleşmede burada olacaklardı. Ancak mücbir sebep nedeniyle gelemedi. Uçağını iptal etmek zorunda kaldı. Bugün imzaladığımı bu sözleşme bizim açımızdan da çok değerli ve çok anlamlı güzel bir sözleme oldu. Bu anlamda sizlere çok teşekkür ediyorum. Genel başkanımız Gülbaba ile pandemi sürecinin getirdiği süreçte uygun bir zamanda ileri bir tarihte sizi ziyaret edeceğiz.” dedi.
Öz Büro İş Artvin İl Başkanı İrfan Gülle, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada; “Artvin Çoruh Üniversitesi çalışanlarımız için yaptığımız ilk toplu sözleşme oldu. Önemli kazanımlar sağlandı. Bundan sonraki sözleşmeler için ilk adım olarak güzel bir başlangıç olduğu kanaatindeyim. Ben de bu sözleşmenin imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Saat 11:00’de Seyitler yerleşkesinde AÇÜ Rektörlüğünde yapılan sözleşmenin ardından öğlenden sonra saat 14:00’te AÇÜ Çayağzı Yerleşkesi Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre Merkezi’nde AÇÜ 4D çalışanlarına sözleşme ile ilgili detaylı Bilgilendirme yapıldı.
Bilgilendirme toplantısına İdari Mali İşler Daire Başkanı Ersin Genç, AÇÜ Kurumsal avukatı Elif Işık Paçacıoğlu, Öz Büro İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Aynur Micik, Öz Büro İş Artvin İl Başkanı İrfan Gülle Memur Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce, Öz Orman İş Sendikası Bölge Başkanı Süleyman Şeyhoğlu da katıldı.
AÇÜ çalışanları sözleşmenin detay bilgilerini Sendika adına Öz Büro İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Aynur Micik’tan, İşveren AÇÜ adına ise Mali İşler Daire Başkanı Ersin Genç’ten aldı.
AÇÜ adına, sözleşme kapsamında bulunan 4D’li çalışanları bilgilendiren AÇÜ Mali İşler Daire Başkanı Ersin Genç; “Biz bu sözleşmeden önce araştırdık, baktık. Başka yerlerde ne yapılmış, ne verilmiş. İnanın size en üst limit ne ise onu vermeye çalıştık. Bütçemiz nedir? Ne kadar esnetebiliriz? Bütçemize göre Şundan emin olsun en son limit ne ise onu verdik. Güzel bir anlaşma oldu. Karşılıklı konuşarak, anlaşarak yapılan bir anlaşma oldu.
Eğer iş TİS’e kalsaydı, yılsonunu bulurdu. Bazıları keşke TİS’e gitmeseydik diyor. Biz böylesine güzel bir sözleşmeyi masada imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
AÇÜ çalışanları sözleşmenin detay bilgilerini Sendika adına Öz Büro İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Aynur Micik;
“Ersin beye teşekkür ediyorum. Bu arada benim buraya ikinci gelişim. Biz burada olmasak da bizi Artvin’de temsil eden ve burada örgütlenmeyi sağlayan İrfan Gülle başkanımıza, Bayram beye, Erdem beye, İlknur hanıma, Serhat beye ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Eğer bu arkadaşlarımız olmasa biz bunları yapamazdık. İnanın güzel bir anlaşma oldu. Bundan sonraki toplu sözleşmeler bu çıtanın üzerinde yapılacak.
Salonda mutlu insanlar görmek güzel. Hayırlı uğurlu olsun. kere daha Başta AÇÜ rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e, AÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kibar, AÇÜ Genel Sekreteri Mehmet Peker’e, AÇÜ İdari Mali İşler Daire Başkanı Ersin Genç’e, AÇÜ Personel Daire Başkanı İlyas Erdem’e, AÇÜ Kurumsal avukatı Elif Işık Paçacığolu’na, Öz Büro İş Sendikamız adına bir kere daha teşekkür ederim.” dedi.
Soru cevap şeklinde geçen ve alkışlarla sona eren bilgilendirme toplantısında Memur Sen Artvin İl Başkanı İbrahim İnce kısa bir konuşma yaptı. İnce konuşmasında; “Değerli emekçi kardeşlerim hepinizi saygı sevgi muhabbetle selamlıyorum. Bu sözleşme süreci AÇÜ’de ilk kez imzalandı. İrfan bey kardeşimizle yakın istişare içerisindeydik. Memurum ama biz sendikacıyız. Emeğin karşılığını emeğin alınterinin karşılığını sağlıyoruz. Gerek irfan bey gerek mali işler daire başkanı Ersin bey ile istişare halindeydik. irfan bey dirayetli duruşuna sahip bir kardeşimiz. ben şahidim. Bundan dolayı kendisini tebrik ediyorum.
Top toplu sözleşmenin toplu sözleşme masasında sonuçlanması son derece önemli görüyorum ve önemsiyorum sonraki aşamada hakem heyetidir. Maalesef, masada alamadığımızı hakem heyetinden aldığımız vaki olmamıştır. Dolayısıyla imzalanan sözleşmenin çalışanlar için iyi bir sözleşme olduğuna tanıklık ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun, diyorum. İrfan beye bizi buraya davet ettiği için de teşekkür ediyorum. Genel başkan yardımcımıza da ilimize geldikleri için hoşgeldiniz diyor teşekkür ediyorum.” dedi
Bilgilendirme toplantısı sonrası AÇÜ 4D çalışanları alkışlarla Üniversite ve sendikaya teşekkür ederek günün ansına AÇÜ ve Sendika temsilcileri ile AÇÜ Nihat Gökyiğit Kongre Merkezi önünde fotoğrafı çekindi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.